Ako schudnúť z bokov ? tu je návod

zmenšenie zadku a bokovJednou problémový oblastí z ktorých sa ťažko zhadzuje sú boky.V článku sa dozviete základný návod ako túto problémovú partiu vylepšiť a vybudovať zároveň sexy štíhle telo, ktoré ste ako je to u iných žien, ktoré majú zadok a boky a zadok tónované,kde je to všetko akurát nič menej nič naviac.

 

Najskôr si povedzme najčastejšie chyby ktoré ste možno spravili ak boky alebo zadok sa stali vašou problémovou oblasťou.Ďalej sa dozviete fungujúce tipy ako sa prepracovať k užším bokom a menšiemu zadku.

trening na zadok a boky

Ale najprv začneme s tým čo netreba robiť:

Len kardio – Ak vykonávate kardio napríklad jogging, chudnete po celom tele často sa stáva že schudnete viac pŕs ako z bokov a zadku.I kardio buduje dobrú kondíciu a spaľuje tuk netreba to prehánať na štíhle boky nebude stačiť „len kardio“.

Cielené cvičenie ? cielené cvičenie  za účelom lokálneho schudnutia z istéj partie nefunguje , ak budete cieliť napríklad na nohy,brucho či zadok určite sa spevnia svaly  (tým sa dá dosiahnuť isté vylepšenie) no nieje to chudnutie. Ak chudnete tak z celého tela , lokálne chudnutie sa síce prebieha na precvičovaných partiách no je zadnebateľné. Takže tréningové plány pre zadok a boky sú okej iba vtedy ak sú súčasťou komplexného tréningového programu.

Sedenie je príliš dlhé a časté  – V dnešnom životnom štýle trávime veľa času sedením, čo je neprirodzená poloha. Preto sa vaše gluteusy (svaly zadky) sú pri sedení neaktívne, a to je najčastejší dôvod prečo  priberáte na váhe v oblasti bokov a zadku.

schudnutie s bokov a zadku

Tu sú účinné tipy  pre cvičenie s cieľom zmenšenie bokov a zadku:

  • Veľmi dobre funguje intenzívny silový tréning zložený zo základných cvikov ako sú drep,mŕtvy ťah,tlak na lavičke,príťahy v predklone, tlaky na ramená.
  • Z každého cviku vykonajte 6-15 opakovaní.
  • Vyberte 3-5 cvikov a vykonajte 2-4 série z každého cviku
  • Cviky s vlastnou váhou (kde nepoužívate závažie) napríklad kliky,drepy,zhyby na hrazde, vykonávajte vyšší počet opakovaní no nie do zlyhania.
  • Šprint 5-20x  kombinovaný s 2 minútami chôdze veľmi dobre zapôsobí na problémové partie (ak je súčasťou kompletného tréningového plánu)
  • Vhodné sú športy ako bedminton,tenis,futbal, plávanie a tiež bojové umenia.
  • Ak ste veselšiej povahy môžete skúsiť tanec
  • Posilnite svaly stredu tela – sú to tie najdôležitejšie svaly na tele ich spevnenie veľmi napomôže štíhym bokom.

 

Hodnotenie článku

One thought on “Ako schudnúť z bokov ? tu je návod

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.