Ako získať späť formu a novú svalovú hmotu

Po povinnostiach (na stavbe, ktoré prerušili môj tréning )  je čas dostať sa späť. V dobrej forme som mal bencoch okolo 145 , drep 200 pre 5 opakovaní a mŕtvy ťah maxko 260kg. Je čas dostať to späť a trochu aj vylepšiť.

Po dvoch mesiacoch skoro nič nerobenia (len časovej vyťaženosti) som pravdepodobne dobre upadol. Keby sa mi podarilo držať dobrú stravu, tak by to bolo stále dobré (mám to odskúšané). Avšak tento raz to bol štýl 8 hodín nejesť a potom rožok, večera horalka. Telo začalo naberať hnoj na seba a tak to bolo treba stopnúť. Schudol som cca 2-3 kila,čo je dobré. Už vážim len 107kg.

Je čas vrátiť čas , no svalovú hmotu treba trocha vylepšiť. Mám 27 rokov a stále sa môžem zlepšiť. Limitujúce zranenia nemám a nič ma nebolí, ani kĺby, ani chrbát.

Ako sa nevrátiť do formy :

Čo určite nespravím je hurá systém, tj. hneď prvý tréning na maximum. Dopadlo by to asi tak, že by som mal trojdňovú svalovku ,pri tom váhy použité v tréningu by boli aj tak malé. Svalovka by ma odstavila a potom po troch dňoch by som týmto tréningom dostal ďalšiu svalovicu a tak by som nič neodtrénoval a mal len bolesti. Navyše by som vyčerpal telo. Maximálne by som sa dostal späť na svoju formu. Ale tam by som zatuhol a musel si dať pauzu, takže by bolo znovu vracanie do formy.

Za všetko spomeniem môjho kamoša, ktorý často prestáva cvičiť . Potom, keď znovu začína cvičiť, tak si naloží maxko na drepy. Jeho cvičenie trvá 2 týždne. Ako tak sa aj vráti späť na svoju pôvodnú silu, no prestane cvičiť lebo príde bolesť a svalovica to nie je . Na bolesť chrbta si zvykol, no bolesť ramena je odstavujúca pre vršok tela, aj  bolesť kolena, ktorý odstaví celý spodok.

Môj plán ako vrátiť svalovú hmotu 

Začnem tréningom 5X5  – je to dobrý tréning pre svalový objem. Je potrebné získať aj dobrú formu (schudnúť sádlo).Tento tréning má nízke volume (tj. opakovania x série) ak to nepreženiem s intenzitou (váhou), tak sa vyvarujem svalovke.

Váhy zo začiatku nechám nízko, pretože forma je preč a  aj tak nič nezdvihnem. Netreba to nejako siliť, čo ponechám vysoko je  frekvencia tréningu – budem sa snažiť odtrénovať čo najčastejšie svalové partie. To je môj plán ako sa dostať späť do formy. Skúsim vysoko frekvenčný tréning a verím, že bude fungovať. Dodať čo najčastejšie optimálny stimul, to je cieľ.

Strava pre svalovú hmotu

Strava bude dobrá, ale začnem s menším podielom  bielkovín tak,  aby tráviaca sústava ostala čistá a necítil som sa nejako zle. Honba za bielkovinami a počítanie krabíc s trvanlivým mliekom, či jogurtami alebo veľkým podielom mäsa skončili. Strava bude prevažne rastlinná, vlastne už je :)..Uvidíme, ako sa budú svaly regenerovať. Podľa toho pridám jedlo.

Nikdy nebudem jesť do sýta . Po rokoch prejedania to bude utrpenie… Ale treba zmeniť tento návyk. Ak sa prejem, dostanem do seba v skutočnosti menej, než keď si stravu rozdelím do menších porcií. Po prejedení sa každý cíti zle a cvičiť ? To sa s plným bruchom nechce.

Síce začiatočníkom sa odporúča jesť viac. Áno, energetický príjem musí byť vyšší ako energetický výdaj, aby sa na telo nalepila nejaká tá svalová hmota a prejedanie poslúži celkom dobre pre tento účel (osobne odskúšané). Ale treba dbať na to, aby jedlo bola kvalita (nie klobásky a iný hnoj, ako je v tomto článku) .

Do stravy by som chcel investovať okolo 5-6 eur denne. Ono sa to nezdá, ale za mesiac je to viac ako 150 eur, čo je celkom dosť vyhodiť iba za žrádielko. Ale ako som už napísal, treba budovať svoj príjem. Krčiť sa už ďalej nedá … A teraz otázka. Čo za tých 5-6 eur kúpim ? Odpoveď je NIČ… No skúsim pohladať nejaké dobré kombinácie jedla, ktoré budú pre moje svaly prínosné za nízku cenu.tuniak niacín

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.