Najlepšie domáce hrazdy na cvičenie bez vŕtania

Ak ste pevne rozhodnutý kúpiť si domov hrazdu pre cvičenie zhybov a nechcete vŕtať do steny, tu sú rady aj konkrétne príklady…

Určite rozmýšľate kam umiestnite novú hrazdu. Ak nechcete vŕtať do steny, tak možnosti na domácu hrazdu sú stále dobré a je z čoho vyberať. Nájsť to pravé môžete v dvoch kategóriách:

  • Závesné hrazdy do dverí
  • Samostojné hrazdy

 

Naopak nehľadajte stropné hrazdy či hrazdy na stenu. Tam je potrebné vŕtanie do steny.

Vyberám TOP hrazdu do dverí 

 

Kritériom, ktoré rozhoduje, je šírka dverí. Väčšina umožňuje rozmery pre 60 cm a 90 cm, čo stačí pre väčšinu domácností.

Pozor na oblôžkové a drevené zárubne, tie sa môžu poškodiť 

Tlak hrazdy na oblôžkovej zárubni zanechá stopy, ktoré si neželáte. Naopak, kovovým zárubniam sa nič nestane. Túto informáciu je dôležité vedieť pri výbere správnej hrazdy.

A niektoré sa na obrázku tvária, že netreba vŕtať, ale realita je iná

Dobrým príkladom je hrazda RK100, ktorú umiestnite medzi zárubne dvere. No treba navŕtať, skôr naskrutkovať, dve „samorezky“ na malé valčeky, ktoré zaisťujú stabilitu hrazdy.

S poriadnym dotiahnutím to môžete skúsiť aj bez vŕtania, ale riskujete. Je dobré si hrazdu pred cvičením preveriť. Výhodou je cena ,môžete ju kúpiť pod 20€.

Samodržiaca hrazda do dverí

 

Ak chcete hrazdu upevniť bez vŕtania aby držala sama, pozrite si dvernú hrazdu „D-Bar“, ktorú ľahko zavesíte na dvere.

Má 6 mäkkých protišmykových úchopov, povrch s ochranou proti poškriabaniu, jednoduchá montáž i demontáž. Výhodou sú semisupinované úchopy. Jednoduché hrazdy na dvere to nemajú

Je však určená pre širšie dvere 72 cm a 96 cm. Ak máte dvere s takýmito rozmermi určite je super riešenie. Cena je do 30 €

Osadtíte ju sa zhruba takto :

Samovzperná hrazda do dverí s gumovými ťahadlami

Multifunkčná samodržiaca hrazda do dverí vám posilní hornú aj dolnú polovicu tela.

Súčasťou hrazdy sú dve gumové ťahadlá s úchopmi pre ruky a nohy, vďaka ktorým odcvičíte okrem zhybov veľké množstvo cvikov s vlastnou váhou.

Je určená pre 70 – tky a 90 – tky zárubne. Montáž priblíži nasledujúci obrázok:

 

 

Samostojné posilňovacie veže

 

Tiež nevrtáte do steny. Jedná sa o konštrukciu s hrazdou a často aj bradlami. Výhodou oproti závesným hrazdám je, že netreba riešiť zárubne, aj keď spomínaný D-Bar má ľahkú montáž.

Samostojná posilnovacia veža Powertower x150

 

Nevýhodou je, že musíte mať v dome či byte adekvátny priestor. Napríklad dole odporučený Power Tower X150 potrebuje miesto d140 cm x š65 cm x v220 cm

Prečo práve X150 Power Tower ? Netreba vŕtať a odcvičíte  brucho aj chrbát, tiež aj prsia a triceps – pretože má operadlo, ktoré využijete ako lavičku na benchpress alebo na iné cviky.

Tu je celá recenzia Powertower X150

Má vysokú úžitkovú hodnotu. Ak zariaďujete svoju domácu posilňovňu a máte volné miesto, bude super ju vlastniť.

 

Užitočné odkazy na články

 

Najlepšie domáce hrazdy na cvičenie bez vŕtania
4.5 (90%) 4 votes

One thought on “Najlepšie domáce hrazdy na cvičenie bez vŕtania

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.