Fullbody tréning

príprava na drepFullbody tréning si mnoho ľudí zamieňa za kruhový tréning pre ženy. Na prvý pohlaď sa ti môže zdať, že je to nejaký tréning pre ženy na spaľovanie tukov. Až na to, že ho používajú trojbojári, hlavne v Rusku viz tréningy Fomin, Ivanov. Dnes už má fullbody tréning kopu fanúšikov. Ak by tréning nefungoval, tak by tréning upadol v zabudnutie.

predný drep

Predným drepom necvičíš len stehná !

Full-body znamená celé telo. Cieľom tréningu je precvičiť celé telo v jednom tréningu. Objem práce na tréningovú partiu je menší ako pri split tréningu, napr 1+1 , za to je vyššia frekvencia, obvykle tri krát do týždňa. Intenzita je premenlivá tak, aby stimulovala a neničila svaly. To treba odhadnúť, lebo inak hrozí pretrénovanie aj pri fullbody tréningu. Takýto typ tréningu sa nesmie trénovať do zlyhania.

fullbody tréning

je bulo, pretože cvičí často základné cviky

 1 Pilier fullbody tréningu frekvencia. Väčšina full body tréningov sa opiera o štúdiu, že sval rastie 24-48 hodín, z toho vyplýva, že je rozumné sval alebo svalovú skupinu precvičovať každých 48 hodín. Objem a intenzita musia byť také, aby sa svaly a aj nervová sústava stihla zregenerovať do ďalšieho tréningu, inak nastane pretrénovanie alebo v lepšom prípade odpočinkový dlh.

To že máš svalovicu 5 dní, neznamená že ti 5 dní rastú svaly,

ale znamená to, že si ich moc preťažil a dlho sa regenerovali.Veľká časť išla na regeneráciu-obnovu svalu a nie na navýšenie, t.j. zväčšenie alebo zosilnenie svalu, čo je vlastne cieľ tréningu.

Napríklad maximálna intenzita je 90% pre 3×3 , série x opakovania.Tréningová frekvencia by mala byť okolo 3 krát za týždeň. Ak  dobre zvolíš cviky a pracovný objem, môžeš  aj častejšie, napríklad v takom benchpress-killer programe trénuješ tlak na lavičke 5 x týždenne, začínaš na nízkej váhe a postupne sa po určitej váhe prihadzuje. (samozrejme som sa zlepšil aj v tomto tréningu, inak by som ho nespomínal).

 druhý pilier tréningu celého tela tvoria základné cviky, ktorými precvičíš toho viac ako si myslíš, napríklad taký mŕtvy ťah precvičí okrem celého chrbátu aj nohy, ruky a brucho. Tréning takýchto cvikov vyvoláva dobrú hormonálnu odozvu v tvojom tele, organizmus vylúči viac rastového hormónu testosterónu, celkovo ti zlepší metabolizmus. Tréning netrpí chudobou na cviky, výsadou je jeho pestrosť, takže nevznikajú slabiny.

3 pilier je Periodizácia vo fullbody, v tréningoch je väčšinou vlnivá, to znamená, že netrénuješ s konštantnou váhou, napríklad drepy 5×5 75% tri krát do týždňa. To nieje dlhodobo dobré. Napríklad v tréningu fomin je táto periodizácia dobre vyriešená, ideš v jednotlivé dni drep 3×3 90% potom 4×6 60%, 4×5 50%,potom 4×6 80%. Sú to také ruské šachy, no veľmi účinné.

príprava na drep

Číňanko je síce subtilnejší , zato sily má ako kôň , hádaj koľko krát do týždňa drepuje ?

4 Veľmi dôležitá stránka veci je strava. Tú si nastav podľa svojich cieľov, napríklad ak chceš zvýšiť objem alebo naopak schudnúť. Pri tréningu celého tela, v ktorom sa zameriavaš na zlepšenie, je strava najdôležitejšia. Vyberaj si to najlepšie. Ak je strava kvalitná, môžeš jesť veľa a často. Dobré je zjesť 2 gramy a kilogram bielkovín , sacharidov mi stačí 5-6 gramov na kilogram, tuky ak jem ryby s omega3 mastné kyselinami tak to neriešim, ale zlých tukov sa stránim, väčšinou sú to čokolády a podobné sprostosti, tlsté mäso nemám rád.

6 pilier fullbody tréningu sú informácie, na internete je ich dosť, bez dobrého infa by si najskôr začal aj fullbody tréning trénovať zle , takže by si nedosiahol svoje ciele.Dobré info je klúčové , tréningy navrhujú rôzny tréneri npríklad sheiko, fomin, chad waterburry a pod, používajú popritom rôzne štúdie a samozrejme na veľkej skupine ludí.V súčastnosti existuje množstvo tréningový denníkov napríklad na ironfactor.cz kde si môžeš pozreť výsledky jednotlivých uživatelov. Fullbody  systém sa opiera o výsledky ktoré dosiahli obyčajný ludia , napríklad ja.

Fullbody nieje to výmysel redaktorov časopisu ktorým sa v hlave zrodí další madafaka tréning prineho nalepia fotky najlepších kulturistov jak revú niekde pri kladke.  

Fullbody tréning
3 (60%) 2 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.