Skúsenosti s proteínom CFM True whey od GymBeam recenzia

Ľahší proteín ktorý som testoval je CFM srvátkový proteín od firmy Gymbeam. V recenzii sa dozviete klady a zápory proteínu,ako chutí, trávenie a podobne.

 

Plusy sú:
 • Rozpustnosť je výborná
 • Stráviteľnosť- žiadna plynatosť, proteín sa strávi v pohode
 • Chuť – osobne dobre chutil
 • Dobrý pomer, množstvo / cena
 • Tričko zdarma z bavlny

Mínusy sú: 

 • Vrecko sa nechce zavrieť , u ostatných značiek taký problém nebol (možno iba ja neviem)
Zobraz cenu

Prečo som si vybral práve GymBeam proteín ?

Cena bola priaznivá za 13€ dostanem 1kg CFM srvátkového proteínu podobne ceny má aj konkurencia od ktorých som mal tiež proteíny a boli fajn tak som bol zvedavý čo predáva GymBeam či sa nejako líši ,napríklad Nu3tion má obdobný proteín za 11€ za kilo,ktorý mi sadol.

Potom opäť dôvod je ten že srvátkový (Whey) je čistá srvátka , no teraz som neskúsil nič čokoládové ale banánovú príchuť .

Tričko som dal Katke ale je to lákadlo samozrejme tričko nieje rozhodným faktorom ale na nabitom trhu kde je silná konkurencia láka viac k predaju.

GymBeam je Slovenský dodávateľ a v moji  recenziách srvátkových proteínov by chýbal, otestoval som už Kolibu,Myprotein,Namaximum,ATP,Nu3tion..skúsenosti s proteínmi nájdete na konci tohto postu.

Také plus je že v ponuke majú svoju líniu proteínov „GymBeam True Whey“ ale aj produkty ostatných firiem napríklad som si kúpil  proteín od Sciteku a tuniakov .

Moje skúsenosti s proteínom True Whey od Gymbeamu

Popíšem balenie , konzistenciu , rozpustnosť a chuť  aj stráviteľnosť proteínu aj tričko ktoré bolo k tomu ako darček. Budem ho porovnávať s Nu3tion CFM 80 wpc (tu je celá recenzia) lebo ten mi vychádzal zatal najlepšie a uvažoval som že ho znovu kúpim.

Prvý pohľad na balenie

Je také ako na obrázku v eshope .. Je to samouzatvárateľné vrecko s pomerne tuhými stenami, takže nehrozí prederavenie, skôr praskne vedro.. Pri otváraní  režte len vrch ,samouzatváranie nechajte tak, zíde sa. Zatváranie je troška problém nejako mi to nesedí čo sa týka váhy proteínu pred otvorením je v poriadku 1035g. Proteín má odmerku vo vnútri zišla.

Rozpustnosť a pena

Pena je skoro žiadna čo je paráda , Aj rozpustnosť bola veľmi dobrá  lepšia ako spomínaný Nu3tion WPC 80 ale zasa horšia ako Nu3tion instant  Nutno podotknúť že  Gym Beam je drahší o 2€ ako WPC80 ale zasa má lepšiu ako Nu3tion Instant.

Čo sa týka rozpusnosti po chvíli miešania neboli žiadne hrudky na stenách a dne pohára  ,proteín išiel rozmiešať ľahko a rýchlo toto je určite silná stránka produktu.

Banánová chuť od GymBeam

Nuž čo sa chuti týka je to taký normál chutí ako má , na jazyku neostáva omietka čo je dobre. Čo sa týka príchute banán skúsil som ju poprvý raz , nieje zlá ale čokoládové mám radšej. K proteínu som dostal aj vzorky iných príchutí tak okoštujem.

Hlavná stráviteľnosť  proteínu

Proteín som skúšal so stravou (tuniak,vajcia,mäso,ryža,ryby a pod) trávil sa dobre, žiadne nadúvanie a  je ľahký na žalúdok. Nutno podotknúť že som ho netestoval tak dlho v dobe písania recenzie mám odjedené 40% problém som nemal ani z ostatnými proteínmi

Prekročil som doporučovanú dávku skoro  dvojnásobne 70g , a nič sa nestalo. všetko bolo OK.

Stráviteľnosť je to hlavné plus na ktoré pozerám. Pretože ak by tomu bolo inak (časté prdenie , dlhý pocit plnosti-ťažoba ) by z neho nič nebolo. Keď sa proteín dobre trávi aj regenerácia svalov je lepšia (logika).

Preto trávenie je to hlavné čo som testoval . Skúsil som ho v kombinácii s najčistejšími potravinami a trávil sa bez problémov. Preto True whey od gymbeanu môžem odporučiť ďalej.

Moje dávkovanie je jednoduché :

 • Ráno ako štartér výživy pre svaly  (potom sa najem)
 • Pred tréningom trochu asi tak 40 minútu  (není nutnosť ale dáme)
 • Po tréningu (musí byť)
 •  Vždy počas dňa keď nemám nachystané , vhodné jedlo (blbosti v chladničke sú vždy ale snažím sa jesť čisto) alebo len tak keď je chuť
 •  Dávku dávam menšiu 20g ,

*Stále to isté dávkovanie ako bolo aj u Nu3tion

Moje hodnotenie proteínu od Gymbeam

Prekvapila má rozpusnosť proteín od Gymbeamu ju má naozaj dobrú myslím že lepšiu ako aj Myprotein ktorý je drahší.Je fajn vypiť z pohára všetko proteínový prášok a nie ho lyžičou oškrabovať po stenách.

Proteín mi chutí a dobre trávi to je sú  asi naj plusy. 13€ som dostal 1kg poctivého proťaku myslím že cenovo sa to oplatí.

Tričko je bavlna  nie tá polyuretan bavlna ale dobré na nosenie žiadny plast  mi síce malé L ale Katke je dobré v ňom spáva (mala by v nom cvičiť )

Zaujímavosti na záver

Hodnotenie článku

One thought on “Skúsenosti s proteínom CFM True whey od GymBeam recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.