Jednoduché cviky pre lenivých

 

Ak nepatríte k športovým nadšencom a predsa len ste nútení začať s cvičením, skúste si prečítať o jednoduchých cvikoch, pri ktorých nevynaložíte príliš veľa energie, ale zato vám pomôžu pri budovaní postavy.

 

Cvičenie na trampolíne

 

Proces chudnutia nebýva vôbec ľahký a mnohí z nás hľadajú iné a hlavne nenáročné spôsoby cvičenia, pri ktorých nevynaložia príliš veľa energie. Cvičenie na bezpečnej trampolíne je ideálny spôsob, ako sa zabaviť a ešte popritom aj schudnúť. Pri skokoch na trampolíne sa zvyšuje počet endorfínov v tele, zlepšuje sa nálada, prekysličuje sa mozog a srdce a odbúrava stres. Zo začiatku choďte na skákanie pomaly. Určite sa nepredvádzajte a vyhýbajte sa akrobatickým kúskom. Nemuseli by totiž dopadnúť dobre.

 

Pilates alebo joga

 

Nenáročné cviky, ktoré pomáhajú nielen svalom, ale aj našej mysli. Vďaka takýmto cvičeniam posilníte svoje svalstvo, prinavrátite mu stratenú energiu a predĺžite si život. Dnes už nie je problém nájsť cviky na pilates alebo jogu na internete. Z vlastných skúsenosti ale odporúčam radšej prihlásiť sa na cvičenie pod dohľadom profesionálnych trénerov, ktorí vám ochotne poradia, ako správne cvičiť. Na cvičenie pilatesu a jogy nebudete potrebovať žiadne špeciálne vybavenie. Postačí vám len mäkká žinenka a pohodlné oblečenie.

 

Cvičenie s kladkou

 

Ak chcete posilňovať svalstvo na rukách, vynikajúcou pomôckou budú pre vás protismerné kladky. Okrem protismerných kladiek sa vám môžu zapáčiť stacionárne kladky, kladky do stropu, kladky do steny alebo kladky k lavičkám. Pri cvičení s kladkami sa neupachtíte hneď po pol hodine cvičenia, ale práve naopak, budete cítiť, že energia sa vo vás nahromaďuje.

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.