Koliba WPC80 proteín recenzia

Otestoval som Koliba proteín jeden z najpredávanejších srvátkových proteínov , ktorý je čisto zo srvátky , má 80% bielkovín preto je označený WPC 80 . Nižšie nájdete hodnotenie a skúsenosti s užívaním.

Klady

 

 • Dobrý pomer cena / množstvo bielkovín
 • Čisto srvátkový koncentrát vyrobený na Slovensku
 • Dosť dobrá chuť aj trávenie
 • Ečka sú není 
Zápory  

 

 • Zla rozpustnosť
 • Oproti konkurencii malo príchutí na výber ale to nevadí.
 

Moje hodnotenie je kladné , Koliba proteín môžem doporučiť  , chuť mi sadla , proteínový prášok pekne vonia nie sú tam hrudky. Cenovo sútaží s proteínmy od Nu3tion a Namaximum  (pozri recenzia). Existuje aj 2.25kg a 4.2kg balenia tie sú ešte vyhodnejšie. Proteín som kupoval fo Fitplus.sk dodali mi ho za 1 deň.

Prvý pohľad a balenie

Zasa sakel také isté ako u Nu3tion alebo Namaximum   samouzatvárateľné vrecko s tuhými stenami. Pri otváraní  režte len vrch ,samouzatváranie nechajte tak, zíde sa. Prvé otvorenie preveďte pomalšie. Mne sa stalo, že trošku prášku vybaflo von, pretože som ho otvoril rýchlo ..Je bez odmerky ale už ich pár mám doma ..

Bral som 1kg balenie ale obchode majú aj 2.25kg -31.90€  a 4.2kg maxi-balenie 55€. Dá sa trochu ušetriť na cene pri väčších baleniach ale jedol by som to asi 2 mesiace  1kg proteínu my vyhovuje. Tu sú odkazy na väčšie balenia:

 

 

Rozpustnosť a penivosť

Toto je asi najslabšia stránka Koliby proteínu , rozpustnosť je horšia  možno horšia než Nu3tion (bez instant tento konkrétne) . S týmto proteínom to robím tak že ho zamiešam a nehám 10 min potom zamiešam a je to rozpustené.

Ako chutí

Veľmi dobre zatiaľ čo rozpustnosť je horšia , chuť je o to lepšia , teda aspoň moje subjektívne hodnotenie , mám čokoládovú verziu  možem ju jesť stále dookola je fakn. Aj samotná vôna je dobrá ,možno Koliba zaostáva len v tom že oproti konkurenčným proteínom má 3 príchute čokoláda,vanilka,jahoda…ostatné značky príchutí majú viac.

Trávenie proteínu

 

Stráviteľnosť je to hlavné plus na ktoré pozerám. Pretože ak by tomu bolo inak (časté prdenie , dlhý pocit plnosti-ťažoba ) by z neho nič nebolo. Keď sa proteín dobre trávi aj regenerácia svalov je lepšia (logika). Pretože mi proteín chutil som aj prekročil dávku (2 odmerky), znova to bolo

Skúsil som ho v kombinácii s najčastejšími potravinami a trávil sa bez problémov. Preto ho aj odporúčam.

Dávkovanie je 25g (odporúčané od výrobcu Koliba) dávam viac 30-40 gramov (lepšie mi v hrnčeku chutí).

Po 10tich dňoch testovania žiadne ťažkosti.. testoval som ja aj Katka …(tej dokonca aj chutil-som prekvapený)

Prečo som si  vybral práve proteín od Koliby ?

 • Pozeral som proteíny  napríklad biotech,scitec,weider,myproteín ale cena bola 2x tak drahá resp za 1kg 25€ u Koliba proteínu to bolo 14€ za 1kg to je dobrá cena. Tento krát som mal na muške myprotein no  Koliba ma zlákal na dobrú cenu. Objednával som vo fitplus.sk
 • Je srvátkový síce čisto srvátkových proteínov je tu veľa WPC proteín od koliby mal dobrú cenu a bol som zvedavý ako chutí , mal kladné hodnotenia na heuréke.
 • Slovenský výrobca Koliba znel zaujímavo a bol som zvedavý aký proteín vyrobili na slovensku, či vôbec chutí..Nemá zbytočné éčka len príchuť a sukralózu na osladenie
 • Mám ho ako náhradu granka+ a mlieka , síce chutí inak ale dobre, hodí sa chudnutie aj do objemu 80% bielkovín zbytočných sacharidov je menej za tie sa mi platiť nechce … Pozor má laktózu , teda nemusí byť dobrý pre ľudí s laktózovou intoleranciou 

 

Koliba WPC80 proteín recenzia
4.67 (93.33%) 6 votes

5 thoughts on “Koliba WPC80 proteín recenzia

 1. Dobrý deň.
  Recenzovaný proteín som si zakúpil aj ja. No nerozumiem dávkovaniu alebo formulácií vety : ráno na lačno alebo po fyzickej záťaži. Takže daný proteín sa užíva 1x do dňa alebo môže sa 2x teda na lačno aj po fyzickej aktivite ?
  Ďakujem.

 2. Bol by som rad keby mi napise admin pretoze sa neviem na neho nakontaktovat vobec a chcem sa spytat tu na nieco ohladom jedneho clanku co je tam pisane .Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.