Konstantins Konstantinovs rozhovor

konstantin_konstantinovs trojbojKrátky rozhovor s veľmi dobrým trojbojárom Konstantinom Konstantinovs. Veľa anglicky neviem, ale tak hádam to bude stačiť. Dalo mi  to vcelku dosť to preložiť.

Konstantin konstantinovs

Odkiaľ pochádzaš ?

Konstantinovs:Narodil som sa v malom meste Liepaja v Litve.

Bol si vždy od prírody taký silný, aké športy si robil?

Konstantinovs:V rannom detstve som bol silnejší ako ostatné deti . Moja športová kariéra začala Olympíjskou gymnastikou keď som mal 6 rokov. Potom som sa dal na zápasenie (wrestling) a judo. A keď som mal okolo 16 rokov som začal s trojbojom.

Čím sa žívíš ?

Konstantinovs: Som profesionálny bodyguard.

Čo ťa zaujalo práve na trojboji ?

Konstantinovs: Vždy som bol silný  a túžil som svoju silu rozvíjať a trojboj je jeden z najlepších športov pre rozvoj sily.

Prečo si mal takú dlhú pauzu  v cvičení ?

Konstantinovs:V októbri 2010 cez MMA tréning som si spôsobil veľmi zlé zlé zranenie v oblasti horného chrbtu a moja pravá ruka prestala pracovať.

Môj tlak na lavičke  klesol o 115 kg a mŕtvy ťah 226kg. Uzdravenie mi zabralo viac ako jeden rok a ani teraz nieje všetko na 100%, ale robím všetko aby som sa dostal späť  a ešte prekonal.

Do ktoréj váhovej kategórie plánuješ súťažiť? Chceš sa vrátiť do kategorie do 125 kg ?

Konstantinovs: Teraz plánuje súťažiť v kategórii do 140kg , Možno jedného dna sa vrátim do kategórie 125kg aby som prekonal nejaký rekord.

konstantin_konstantinovs trojboj

Môžeš nám prezradiť aké sú tvoje tréningové metody , ako trénuješ ?

Konstantinovs: Môj tréningový prístup je troška iný od ostatných. Medzi tréningami mám 1,2 aj 3 voľno záleží na tom ako sa cítim.

1 tréningový deň mám drepy , tlaky a mŕtvy ťah zo shrug činkou+ doplnkové cviky na dolný chrbát a nohy.

2 tréningový deň mám tlak na lavičke,triceps a horný chrbát a brucho
3 tréning mŕtvy ťah , tlak na lavičke

znovu mŕtvy ťah , a pre mŕtvy ťah doplnkové cviky.

4 tréning tlak na lavičke ,brucho,triceps.

Potom tréning idem odznovu

Ako trénuješ aby si mal dobrý drep ?

Konstantinovs: Môj tréningový program pre drep som zmenil. Teraz trénujem podla Marka Bella od Supertraining Gym ,USA on mi pomohol s novým drepovacím programom.

1 Týždeň idem 50% zo svojho rekordu + zelené bandáže urobím 12 sérií po 2 opakovania na box je 40cm vysoký a mám 2 minúty pauzu. Série vykonávam rýchlo-dynamicky a bez opasku so širokým postojom. Potom vymením box za 30 cm a postoj upraví do strednej pozície idem 5 ťažkých opakovaní. Pri tomto cviku mám stredný postoj

2 Týždeň 55% zo svojho maxima+ zelené bandáže  9 sérii po 2 opakovania rýchlo a dynamicky, box je 30 cm . Potom dám 1 sériu x 3 opakovania ťažkých drepov so stredným postojom.

3 Týždeň: 60% s maxima  + zelené bandáže , 6 sérií po 2 opakovania, rýchlo, bez opasku, 40 cm box. Zoberiem si bandáže  a box dám preč  skúsim raw drep s opaskom do maxima pre jedno opakovanie  Potom pridám  45kg a robím walkouty činku držím asi 20 sekúnd

Každý druhy tréning používam „safety squat bar“ .Predtým som drepoval častejšie a niekedy to bolo moc náročné na spodný chrbát  ale teraz mám pauzu  okolo 9-14 dní  medzi drepovacími tréningami a cítim sa omnoho lepšie.Tento tréningový program mi pridal 11Kg na drepe za tri mesiace.

Chceš získať späť rekord na drep od  STANa EFFERDINGa?

Konstantinovs: Nepozerám sa po Stanovom rekorde na drep, ale chcem prekonať jeho total. Mám rešpekt pred týmto chlapom a verím, že jedného dňa budeme dvíhať na spoločnom pódiu.

Je nejaký dôvod prečo robíš mŕtvy ťah so zaguľateným horným chrbátom ?

Konstantinovs:Je to optimálna poloha pre moje telo, viac sa mi to hodí. Myslím si, že je somarina vystierať horný chrbát. Chrbát dávam do optimálnej polohy pre moje telo, to je môj názor.

konstantinov explozívne opakovania

Ako veľa explozívne odlepuješ činku od podlahy ?

Konstantinovs: Rýchlosť odlepenia činky je dôležitá pre môj mŕtvy ťah. Robím rýchlo a explozívne každé opakovanie v mŕtvom ťahu. Vždy sa predtým dobre zahrejem. Ďaľšia vec čo my pomáha už dlhé roky sú gumové bandáže bans, ktoré používam vždy keď trénujem dynamický mŕtvy ťah. Je to naozaj ťažké, moje bandáže dávajú okolo 60kg odpor dolu a pri doťahu majú odpor až 135kg . ďalší dobrý cvik je mŕtvy ťah z deficitu,samozrejme sa sústreďujem na rýchlosť. Výška deficitu je 7-10 . Používam len IPF tyč pre mŕtvy ťah je o poznanie ťažšia, ako WPC tyč  a nezohýba sa, tak ak prejdem na WPC tyč tak som silnejší .

Prečo si začal robiť mŕtvy ťah zo „shrug“ činkou, klasický mŕtvy ťah ti už neprináša výsledky?

Konstantinovs: Po prvý krát keď som použil „shrug“ tyč  v tréningu mŕtveho ťahu, tak  sa mi veľmi zapáčila a mŕtvy ťah  trénujem rád s ňou. Nie je taká náročná na spodný chrbát ako klasická činka. A môžem to viac nakopnúť nohami – „leg drive“ Tiež pomáha mi pri štartovacej pozícii mŕtveho ťahu. Zo shrug tyčou trénujem veľmi veľa rôznymi spôsobmi, napríklad mŕtvy ťah z deficitu, rumunský mŕtvy ťah, dynamický mŕtvy ťah. Tento typ tyče môžem len odporučiť tým, ktorý chcú mať naozaj veľký mŕtvy ťah.

 

Mal si niekedy problém činku udržať čo sila úchopu?

Konstantinovs: Môj úchop bol vždy dobre silný, no taktiež pre lepší úchop poriadne trénujem. Jednoducho sa snažím držať ťažkú činku  10 sekúnd. Napríklad, ak plánujem na mŕtvy ťah 410 kg, tak s 420 kg činku trénujem úchop, ďalšia dobrá voľba je hrubá tyčka.

Aké sú výhody tlaku na úzko, prečo tak cvičíš často?

Konstantinovs: Tlak na úzko je pre mňa najvhodnejší. Predtým, keď som tlakoval na široko, som mal veľa problémov so svojimi prsiami, preto mám radšej užší štýl.

Zlepšil ti SlingShot tlak na lavičke ?

Konstantinovs:M ilujem slingshot a veľké podakovanie patrí Markovi Bellovi za túto exceletnú vec. Používam Slingshot v 90% tréningoch benchpressu.Keď som mal poranenú pravú ruku (nepracovala), nemohol som tlakovať normálne a tak som používal Slingshot. Ten mi pomáhal sa dostať späť do formy. Teraz mi Mark Bell poslal 3 odlišné slingshoty a môj obľúbený je reaktívny slingshot v modrej farbe. Je to veľmi ľahký slingshot a nedáva moc sily, no za to chráni ma nebezpečnej dolnej pozícii pri benchpresse. Pri tlaku na úzko je dôležité mať silný triceps slingshot mi ho umožnuje cvičiť ťažšie. Napríklad urobím 5 opakovaní s 210 kg raw, ak použijem reaktívný slingshot dám 220 kg 5 krát. Ak by som použil klasický slingshot, tak dám 235 kg 5x a keď použijem Mad Dog sling shot dám 244kg 3-4 krát moje ruky sú silnejšie pri lockoute.

Maš nejaké ciele v trojboji, ktoré by si chcel dosiahnuť ?

Konstantinovs: Môj 425kg mŕtvy ťah (bez opasku a dressu) je to najlepšie čo som dosiahol  a rád by som ho prekonal 430 kg je môj cieľ.. bez dresu a opasku.

 Aké máš plány a ciele pre návrat do trojboja?

Konstantinovs :Plánujem prísť v najlepšej forme a prekonať všetky svoje rekordy .

Možeme očákavať viac tréningových videí z tvojho návratu?

Konstantinovs:Rád dám tréningové videá na svoj youtube kánál a niekedy je zábavné  sledovať samého seba.

Chcel by si niečo odkázať ostatným trojbojárom  ?

Konstantinovs : Veľmi rád počúvam ako raw trojboj je na vzostupe. Je to dobrá voľba, mal som na výber 1 ,2 vrstvových dresov ale raw dvíhanie je to, čo ukáže reálnu silu a reálne zlepšenie.

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.