L-Carnitín na chudnutie aké budú výsledky ?

Populárny spalovač tukov ktorý pozná skoro každý, je dostupný v eshopoch so zdravou výživou ani cena nieje vysoká , ak by skutočne pomáhal.

Každý kto sa chystá kúpiť L-Carnitín chce zrejme schudnúť a zaujímajú ho výsledky ktoré by mohol dosiahnuť. V článku sa dozviete výsledky štúdií ktoré testovali chudnutie pomocou tohto výživového doplnku.

 

Ako L-Carnitín spaľuje tuk ?

Carnitín hrá zásadnú úlohu v transporte tukov do mitochondrií kde sa premenia na energiu. Preto Carnitín bol uvedený na trh ako doplnok na spaľovanie tukov. Logicky vzaté viac carnitínu = viac spálenej energie z tuku ,ale je tomu skutočne tak ?

Overený L-Carnitín priamo od slovenského výrobcu

L- Carnitín výsledky štúdií:

Štúdia č.1
V dvoch nezávislých štúdiách uskutočnených pred 12 rokmi, testovali vply suplementácie L-Carnitínu (3 g za deň) po dobu 10 dní. Výsledok bol: „výrazne vyššia rýchlosť oxidácia tukov“.

Štúdia č.2

Táto práca bola pred 3 rokmi potvrdená výskumníkmi v Veľkej Británii, ktorí študovali dve skupiny zdravých mužov s vytrvalostným tréningom.

Kontrolná skupina pila 80g sacharidový  nápoj, dvakrát denne po dobu 24 týždňov. Testovacia skupina dostávala naviac 2 g L-Carnitínu (vo forme L-karnitín-L-tartrát) spolu s  ich 80g nápojom.

Dosiahli výsledkov , pracovný výkon bol o 35% vyšší ako u kontrolnej skupiny. Jednoducho povedané skupina ktorej bol podávaný L- Carnitín mala viacej energie ktorú mohla spáliť.

Štúdia č.3

Klinická štúdia z roku 2013 zaujala svojimi výsledkami odhalila , že doplnky stravy s obsahom 500 mg L-Carnitínu za deň, v kombinácii s motivačným tréningom, napomáhajú významnej strate hmotnosti u obéznych jedincov. Účastníci štúdie boli schopní stratiť v priemere 400 g telesného tuku do štyroch týždňov, bez toho aby sa zmenila ich strava alebo úroveň tréningu. Meranie obvodu pása ukázalo priemerný pokles o 1.3cm.

Štúdia č.4

Na  University of Nottingham Medical School sa vedci zamerali na to aký vplyv má suplementácia L-Carnitínu na výkon. Jej výsledok bol že telo atlétov spálilo menej glykogénu zatiaľ čo sa zvýšil príjem energie z tuku o 55%. Okrem toho bola znížená produkcia kyseliny mliečnej (menšia svalovica) a zvýšila sa úroveň kreatínu ktorý pomáha budovať svaly.

Štúdia č.5

Vedci z Veľkej Británie zistili že môžete skonzumovať viac o 640 kalórií rýchych sacharidov vo svojej každodennej strave,  pričom L-karnitín zabezpečí aby ste nepriberali telesný tuk.Kontrolná skupina ktorá L-carnitín nekonzumovala  pribrala v priemere viac ako 2,2kg telesného tuku.

Študia č.6

V štúdii publikovanej v Journal of Physiology , profersor Wall a jeho kolegovia dokázali, že suplementácia L-Carnitínom  umožňuje telu, aby ušetrilo glykogénu tým, že získa energiu tuku, a odďaluje dobu vyčerpania.Výskumníci poukázali i na to, že svalový laktát (kyslina mliečna) bola znížená pri vykonávaní tréningu s vysokou intenzitou (pri 80% VO2max).

Nieje to prvá štúdia, ktorá dokazuje, že účinky L-Carnitínu sú schopné znížiť rôzne markery metabolického stresu a svalovú bolesť. Podobné výsledky boli nájdete v štúdiách Spiering et. al. (2007) (3) a Jacobs et. al. (2009).

Pár tipov ak sa rozhodnete užívať L-karnitín:

  • Ak nemáte nejaké jasné dôvody prečo kúpiť daný suplement kupujte len čistý karnitín. Rôzne zmesy môžu vás sklamať.
  • Ak sa rozhodnete pre suplement ktorý je viac zložkový overte si obsah zložiek vs dennú potrebu na dosiahnutie žiadaného účinku.
  • Behajte , cvičte a budte aktívny , L-carnitín vykonáva efektívnu látkovú premenu iba keď je dopyt preto ho vytvorte hoci len ľahkou pohybovou aktivitou
  • Správne dávkovanie L-karnitínu je kľučové! Bežná jednorazová dávka predstavuje 1g. Odporúča sa užívať najmä 40 minút pred výkonom. Doporučenú dávku rozmiešajte v nápoji alebo konzumujte priamo. Ak prijmete 2g L-Carnitínu tak bude účinok o čosi vyšší. Preháňať s vysokými dávkami 5g a viac nieje rozumné.. stačí 1-2 gramu na deň pred pohybovou aktivitou.
  • Pozrite si hodnotenia uživateľov, ak chcete svoje peniaze investovať správne , ak doplnok výživy učinkuje tak ako má tak sa určite stretne s kladným ohlasom. Pozrieť Skúsenosti s L-Karnitínom
Overený L-Carnitín priamo od slovenského výrobcu

 

L-Carnitín na chudnutie aké budú výsledky ?
4 (80%) 1 vote

2 thoughts on “L-Carnitín na chudnutie aké budú výsledky ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.