Nakladacie jednoručky z Gorilla Sports recenzia

Kúpili sme súpravu dvoch nakladačiek a zároveň sme sa trošku „sekli“ mohli sme kúpiť múdrejšie keby sa trocha poradíme , ak idete kupovať závažia a jednoručky prečítajte si túto recenziu.

Ako to už  pri domácej posilke býva  jeden kamárat donese činky druhý zasa lavičku a tretí rádio :). Potom sa jeden z nich presťahuje a s tým zobere aj svoje náradíčko na cvičenie , a tak sme museli kúpiť jednoručky.

Mato sa obetoval a kúpil jednoručky s gorilla sportu – celkom slušný eshop .. z ich strany bolo všetko okej to chyba sa stala na našej strane .. Balenie bolo okej aj cena 30 euro

Dajte si pozor na šírku hriadele !!!!

 

Kúpili sme jednoručky s cementovými kotúčmi (o nich bude ešte reč) so šírkou hriadele 30mm v posilke máme všetky závažia 5,6,3.5kg s priemerom 25mm … uhádli ste neišli natiahnuť na tyčku. Ak máte kotúče 25mm už doma nekupujte činky s hriadeľom 30mm , nebudú sa dať kombinovať.

Inak hriadele a závity sú okej. Samozrejmosťou je protišmyková textúra v mieste držania činky a samotná činka sa drží okej je trošku ešte dotvarovaná aby lepšie sedela v ruke. Nakladací priestor je primeraný.

Zarážky na hradeli sa dobre doťahujú a majú gumičku na doťah proti povoleniu , je to taká klasika ,ak sa poriadne dotiahnu neodťahujú sa.

Cementové kotúče sú ok ale liatinové by boli lepšie

 

Je mi je jedno z čoho je závažie či je to cement alebo železo , podstatou je praktickosť. Cementové závažie je väčšie ako železné (liatinové) a to je jeho nevýhoda , na činku sa ho menej zmestí.

Samotné cementové kotúče sú dobré guma drží nič sa nesype, používame ich často tu všetko poriadku.

Pre lepší obraz je tu tabuľka ktorá približuje hmotnostný rozdiel kotúčov pri cca rovnakom rozmere.

Cementové kotúče Železné kotúče
1.25kg 5kg
2.5kg 10kg
5kg 20+ kg

*1.25kg cementové kotúče majú cca rovnaké rozmery ako 5kg železné kotúče

Normálne sú činky 10kg  na každej strane je závažie 1×2.5kg + 1×1.25kg + tyčka 2.5kg

Na hriadeľ činky idú uložiť kotúče z druhej hriadele čiže zmestia sa 4×2.5kg  ale tie malé kotúče už nie. Čiže dokopy z toho čo sme kúpili poskladáme cca 12kg jednoručku čo je dobré akurát tak pre začiatočníkov alebo ak by sme cvičili tréning typu GVT kde je veľa sérií alebo vysoké opakovania.

Aké jednoručky kúpiť ?

Otestovali či závažia náhodu nevážia menej

Poznáte to myslíte si aký ste dobrý , a v skutočnosti máte naložené menej … Tak či tam toho cementu nedali menej než malo byť. Kotúče sme odvážili na závesnej váhe ktorú máme overenú že váži dobre.

Hmotnosti sedeli dobre treba rátať s istou nepresnosťou tu si môžete pozrieť obrázky s váženia:

Hodnotenie setu nakladacích jednoručiek

Plusy

  • Cena je okej
  • 30mm šírka nakladacej osy je kompatibilná ostatnými kotúčami z obchodov (ale nie z našimi „robenými“)
  • Kvalita spracovania je dobrá

Mínusy

  • Cementové kotúče sú veľké

 

Ceny a verdikt

 

Potom čo sme dostali jednoručky pozeral som ceny samotných hriadelí 25mm  cena bola okolo 14-15 euro ak by sme zobrali dve tak by to vyšlo podobne ako tento set činiek z tohto pohľadu sa to oplatí.

Jedinou nevýhodou sú tie cementové kotúče , ak potrebujete napakovať činku 20 -30kg tak jedine so železnými kotúčmi. Čiže ak máte v posilovni železné kotúče 5kg a 10kg s priemerom 30mm tak je to super , ak nie budete časom musieť zohnať železné. Prevedenie bolo okej dalo by sa povedať že je to dobrá kúpa.

Hodnotenie článku

One thought on “Nakladacie jednoručky z Gorilla Sports recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.