O tréningu a potravinách v supermarkete – treba zmenu !

zlé cenníky v hypermarketochUrčite vieš ako to býva. Naplánuješ si tréning aj začneš. Potom ti jeden deň do toho niečo príde, druhý deň som unavený. Potom si zacvičím a svalovica ako delo, že uvažujem o zmysle života .. Ak pôjdem cvičiť cez svalovicu, tak vyčerpávam telo. Ak nepôjdem cvičiť, tak zasa netrénujem …Ach jaj ..

Myslím, že kľúč je v strave. Ak je dobrá, všetko ide lepšie. Lenže na to, aby som mal dobrú stravu sú treba peniaze. Zo skúseností ti poviem, že lepšie ich je zarobiť ako ušetriť  – z 10 eur môžeš ušetriť max 10, zarobiť môžeš  viac. Mňa láka viac tá druhá možnosť.

Prečo o tom hovorím. Bol som v Kauflande na nákupoch. Ceny pekne išli hore, napríklad tuniak Giana 180g v rastlinom oleji 1,8 eura WTF Týchto tuniakov som kupoval za 1 euro aj za 60-80 cento,  ale to bolo v roku 2007-2008.

Tvaroh som kúpil za cca 1 euro, presne neviem.

Acidko si pamätám, že stálo 20 korún (ešte v začiatkoch, keď boli koruny), teraz je  to nad euro.

Ryža bola pod euro, no teraz je o niečo drahšia.

Kuracie prsia boli okolo 4-5 eur. Teraz je cena rovnaká, ale  zase sa bude jednať o dobrý hnoj. Kurčatá chované na zmeske a prsia napustené zo sójovými nástrekmi, to boli už vlastne hity minulých rokov. Teraz som to prestal sledovať, ale určite vymysleli ešte niečo horšie..

Mlieko to trvanlivé som už obmedzil a je mi tak lepšie … Stráviť sa to nedá, je to hnusoba … Radšej kupujem tvaroh.

Mleté mäsá  už ani nepozerám, nevyhodím peniaze za pomleté kože, hlavy a odpad. Na to, koľko mäsa to obsahuje – sú to vyhodené peniaze do luftu. Áno, zasýtia na dlhý čas, pretože sa nedajú stráviť. Tuk v nich obsahuje veľa energie, ale pretože sa jedná o dobrý mix hnoj – energiu z tela uberie, pretože celkovo zanesie organizmus.

 

Tu je letáčik plný hnoju. Našťastie, telo má schopnosť aj z toho hnoju zobrať si to dobré,

ale táto schopnosť je obmedzená. Môj pohlaď  na určitý sortiment v hypermarketoch

zlé ceníky v hypermarketoch

 

Zaujali ma tie ceny na kilogram. Napríklad salámu, v ktorej je pomleté všetko možné, stojí 1kg 6.50. To radšej si kúpim kilo proteínu. Je to lepšia kúpa…

 

No nič, budem sa musieť orientovať mimo mainstreamu. Lebo tam sa snažia vytlačiť čo najvyšší zisk, za čo najväčší hnoj. Radšej nakúpim fazuľu, šošovicu,  zeleninu. Je to výživnejšie  a vychádza to lacnejšie  ako nakupovať tieto sprostosti… Rozmýšľam, že si zdokumentujem nákup na čo najviac  nutričného bohatstva za svoje peniaze, budem sa sústrediť sa na to, čo je dobré a nie vyhadzovať peniaze za nezmyselné veci.

 

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.