PeptoPro – hydrolyzovaný kazeín pre rýchle bielkoviny

V článku nájdete všetky informácie o PeptoPro proteíne, čím sa odlišuje od odstatných, ako ho dávkovať.

Čo je to PeptoPro ?

PeptoPro® je unikátny 80% proteín vyrobený z kazeínového mliečneho proteínu procesom hydrolýzy. Obsahuje všetkých dôležitých 20 aminokyselín, ktoré sú potrebné na rast, opravu a obnovu svalov.

Čím sa odlišuje od ostatných proteínových prípravkov ?

 

PeptoPro® sa vyrába špeciálnym procesom hydrolýzy proteínových peptidov na menšie dipeptidové a tripeptidové aminokyseliny. V praxi to znamená, že proteíny sú rozložené do menších aminokyselinových zložiek. To má za následok, že sú rýchlo absorbované a transportované do svalov bez toho, aby sa museli štiepiť v žalúdku ako ostatné proteíny.

V porovnaní s kazeínovým proteínom, ktorého trávenie môže trvať až sedem hodín, aby bol úplne trávený a absorbovaný, PeptoPro ® uvoľňuje aminokyseliny okamžite. To má za následok rýchlejšie zotavenie svalov po tréningu. Pretože nezaťažuje trávenie, môže sa dávkovať počas tréningu. Viac info bude nižšie v článku.

Čo ukázali testy ?

 

Jedna štúdia testovala atlétov, ktorí trénujú v neskorších alebo naopak skorých ranných hodinách. Mala za úlohy zistiť, ako vplýva tréning na anabolizmus / katabolizmus svalov. Jedlá ktoré skonzumovali počas dnňa mali zloženie cca 28% tukov, 60% sacharidov a 14% bielkovín.

Výskum sa opieral o to, že atléti museli trénovať nalačno s prázdnym žalúdkom (teda skoro pre porovnanie bolo podané PeptoPro)

Výsledky testov ukázali, že doplnenie proteínov počas tréningu dokáže zvýšiť produkciu svalov o 32% a naopak zabrániť katabolizmu, znižuje ho o 7%.

 

Ďalší report je officiálny od Peptopro testovalo 50 nemeckých športovcov a kompletné  výsledky sú tu.

V podstate dokázali, že svaly sa regenerujú o čosi rýchlejšie a telo dokáže rýchlejšie doplniť stratený glykogén po tréningu (hydrolyzát + sacharidy)

Obrázok ukazuje ako Aminokyselinové peptidy pomáhajú regenerovať svalstvo :

Porovanie srvátkového proteínu ,kazeínu a peptidov

Ako dávkovať PeptoPro pre najlepšie účinky ?

 

Oficiálne dávkovanie od Nu3trion je nasledovné :

  • Dávkovať pred a po tréningu dávka 15g
  • Alebo jednorazovo 35g / 3dcl vody

 

Namaximum.sk odporúča 20g. Doporučenú dávku rozmiešajte v približne 3dcl vody.

Myprotein.sk odporúča 10-15g počas cvičenia, 20 g po cvičení,

Stefan Steinbacht, ktorý pracuje pre DSM (spoločnosť ktorá vytvorila produkt) odporúča PeptoPro dávkovať používa v dávkach 14 g každých 30 minút po cvičení a účinkuje na zotavenie glykogénu a optimalizáciu syntézy bielkovín pre opravu svalov. PeptoPro sa skladá z di a tripeptidov, takže sa nepožadujú veľké dávky proteínu.

Dávkovanie počas cvičenia:

Počas cvičenia je prietok krvi do tráviacich orgánov obmedzený, pretože požiadavky pracovných svalov sa zvyšujú. To môže spôsobiť ťažkosti pri užívaní živín počas tréningu. Avšak pretože aminokyseliny v PeptoPro® nevyžadujú trávenie, sú ideálne počas tréningu. PeptoPro® počas tréningu  napomáha tréningu a zabraňuje rozpadu svalov (katabolizmus). Ideálne je zmiešať 10-15 gramov do svojho tréningového nápoja.

 

Užívanie po tréningu

Príjem kvalitných bielkovín po cvičení je mimoriadne dôležitý. Odrazí sa na raste a obnove zapojených svalov. Hydrolyzovaný kazeín zaisťuje rýchle dodávanie aminokyselín po cvičení, je rýchlejší ako srvátkový – whey koncentrát  a izolát srvátkových bielkovín zlepšuje syntézu bielkovín (budovanie svalov), zotavuje rýchlosť a znižuje bolesť svalov po cvičení.

Tip na excelentný potreningový nápoj:15g Peptopro+ 60g dextrózy 3g leucinu, 5g kreatínu mono..

 

Komu bude PeptoPro užitočné?

 

Je obľúbený medzi vytrvalostnými športovcami, bežci, cyklisti, samozrejme je vhodný pre silových športovcov. Je ľahký na žalúdok, preto sa dá konzumovať v nápoji počas behu. Po nasypaní do vody sa rozpúšťa rýchlo.

Najviac sa hodí pre dlhonamáhané svaly a tam kde hrozí katabolizmus pri príliš vysokom zaťažení.

 

 

Chutí alebo nechutí ?

Vďaka vysokej úrovni „predtravených“ bielkovín má neochutený  PeptoPro® horkú chuť.Chuť je asi najväčším záporom tohto produktu. Dá sa však rieši rôznymi spôsobmi. Buď si kúpite výrobok ktorý obsahuje PeptoPro + daľšie ingrediencie s arómou. Alebo existujú rôzne príchute, ktoré ochutia koktail aby sa dal vypiť s väčšou radosťou. Pozrite príchute Neoflavours od Nu3tion majú celkom dobré hodnotenie.

Cena je vyššia 

V porovnaní s hydrolyzovanými proteínami sa cena Peptopro pohybuje  100 g /5€ čiže 1 kg stojí 25€ .

Super Hydro DH 32% stojí bez mála 40€ za 1kg

Obyčajný srvátkový proteín 10€ za 1kg

Je cenovo dostupný ale 2 x drahší ako srvátkový proteín. V porovnaní s hydrolyzovanými proteínmi je cena obstojná. Ponuka hydrolyzovaných kazeínov na Slovensku nie je veľká ..(čisto hydrolyzovaný kazeín).

 

PeptoPro – hydrolyzovaný kazeín pre rýchle bielkoviny
4 (80%) 3 votes

2 thoughts on “PeptoPro – hydrolyzovaný kazeín pre rýchle bielkoviny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.