Používať opasok pri cvičení ?

opasok na cvičenieZačiatočníci si kladú otázku či používať opasok , alebo iba niekedy.. tak ako to je s tým opaskom ? kedy si máš dať ?

Opasok na cvičenie ťa má ochrániť pred zranením ako je pruh , a vyskočená platnička ,  sú ťažké zranenia ktoré ťa odstavia od cvičenia. Opásaním opasku okolo tela  vylepšíš svalový korzet,a oddiališ zranenie. Najlepšia prevencia zraneniam tohto typu nieje opasok ale silné brucho! Jeden ukrajinský powerlifter   zdvihol na mŕtvy ťah 380kg bez opasku a na otázku prečo nepoužíva opasok odpovedal opasok mám tu a ukázal na svoje brucho.

mrtvy tah

Má silné brucho tak nepotrebuje opasok

Opasok si dávam iba pri maximálnych váhach 85%-100% z maxima , V tréningu bez opasku sa mi lepšie buduje svalový korzet brucho-chrbát. Napríklad pracovné série v mŕtvom ťahu idem bez opasku to isté platí aj o drepe.

Opasok nepoužívam  ani rozcvičovacích sériach lebo síce opaskom spevním stred tela ale v skutočnosti svaly oslabujem ! používaním opasku svaly  zaberajú menej a sú slabšie.Miesto používania opasku  buduj funkčný stred tela !

Opodstatnené použitie opasku je ak si začiatočník a technika ešte nieje tip top , vtedy sa hodí na drepy mŕtvy ťah príťahy ,ak si sa rozhodol pre ťažké pracovné série.

Pri tlakoch používajú opasok trojbojári  nieje to preto žeby ch nejako chránil oni bechujú stahovacích tričkách čím viac je tričko stiahnuté dole tým viac tričko pomáha a aby sa nevyzliekalo zaistujú opaskom.

V posilke som videl biceps v powerliftérskom racku , dokonca aj brušaky s opaskom 😀 😀 ..určite im dodal silu :).Opasok ked nemusíš nepoužívaj !

Ešte jedna  častá výhovorka sú bolavé križe ,čo sledujem dvoch kamošov bolia kríže a tak daju na to opasok a ten to nejako fixne no nieje to dobrá cesta … ak ta budú boleť kríže prestaň cvičiť lebo to budeš mať chronické , inak bolavé kríže môžu byť spôsobnené aj slabým bruchom !

Dobrý opasok vyzerá takto :

opasok na cvičenie

 

 

Používať opasok pri cvičení ?
4 (80%) 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.