Recenzia proteínu Whey WPC80 CFM Gold od Namaximum.sk

Ďalšia mega-rencenzia proteínu  v ktorej popíšem skúsenosti , klady zápory , a porovnám ho s obdobným proteínom od konkurencie.

Ak sa chystáte kúpiť dobrý srvátkový proteín WPC-CFM tak tu je najviac užitočných informácii ako sú zloženie chuť, rozpustnosť,stráviteľnosť,dávkovanie a hodnotenie s porovaním.

Aby bolo všetko prehľadné využite tento krátky zoznam dostanete sa tak najrýchlejšie k informáciám ktoré potrebujete.

 

 

Prečo som si vybral tento WPC80 CFM GOLD Warrior ?

Tento raz som nevyberal proteín ja ale moja súdružka ako darček k 30tke pre istotu my vybrala príchuťe čokoláda a čokoláda mäta .. tu je odkaz na predajcu  tam si ho môžete kúpiť. Natože súdružka manželka triafala na slepo vybrala dobre..

Proteín je srvátkový skoro 100% je srvátka na videu ma zarazil obsah lecitínu, výrobca Natural Nutrition ho tam trochu pridáva aby mal proteín lepšiu rozpustnosť , tú budem hodnotiť nižšie.

CFM je plus výroba prebiehala pri nízkych teplotách metódou CFM (Cross Flow Microfiltration), takže všetky výživné látky, minerály a vitamíny zostali v proteíne zachované.

Pomerne vysoký obsah bielkovín niečo cca 70g na 100g , stále neviem kde sa zebral ten názov WPC 80 …? ak to viete napíšte mi do komentáru všetky chuťové verzie majú okolo 70g bielkovín, tak pre čo 80? …

Tvrdý konkurenčný boj  je to taká zaujímavosť  firma Natural Nutrition súperí o zákazníkov s firmou Nu3tion.com  keď som prvý krát prezeral som si myslel že sa jedná o podobnú firmu.Tiež o produkoch som si myslel že sa jedná o to isté len inak balené.Takže proteín budem porovnávať s instantným CFM WPC proteínom od Nu3tion ktorý má skoro takú istú cenu (Warrior od Natural Nu3tion je len 1€ lacnejší)

Časom som sa dozvedel že to naozaj bola jedna firma ktorá sa rozdelila.

 

Prvý pohľad a balenie

 

Balenie je klasika „sakel“ tak isto ako u Nu3tion , všetko zabalené tak ako treba , proteínový prášok ˇje sypký bez hrudiek a pekne vonia.

Vrecko je uzatvárateľné čo je plus  , no odmerka nieje dodávaná , treba prikúpiť zvlášť. Natural Nutrition tiež nechce dávať plasty do proteínu..

Rozpustnosť a pena

 

Tu už je to zaujímavé keď som prvý krát miešal rozpustnosť warrioru mi prišla skoro taká istá ako CFM  WPC80 instant od Nu3tion no potom som spravil aj test a oba proteíny porovnal skoro „laboratórne“ tam som jasne videl že instantný proteín od Nu3tion sa lepšie zarába s vodou ako Warrior Whey WPC80 CFM Gold.

Ale aj tak tú rozpustnosť má dobrú  je lepšia ako klasického koncentrátu WPC 80 od Nu3tion (bez instant). Pení tak normálne nedá sa povedať že je bez peny , je to pohode.

 

Ako chutí „mäta a čokoláda“ od Natural Nutrition ?

 

Poznáte ten pocit keď chcete zjesť všetko naraz a nič neni dosť ? .. Proteín chutí fakt dobre čokoláda je dobrá ale najviac mi chutí mäta-čokoláda aj dobre vonia. Napríklad baileys od konkurentov Nu3tion chutil fajn ale ale tento proteín má ešte lepšiu  chuť .. Fakt odporúčam príchuť čokoláda-mäta

Príchuť čokoládu som zasa ponúkol kolegom v robote a tí ju hodnotili takto:

Erik .. fajn kakavko

Koňo – celkom dobré ale sladké..

Jojo- chuť dosť lepšia ako ten môj ATP (recenzia nič moc proteínu)

Takže hodnotenie proteínu bolo kladné .

Dobrá stráviteľnosť

Stráviteľnosť je dobrá , však tomto prípade netreba prekračovať povolenú dávku.Čo som dal kolegovcom ochutnať tak nemali žiadne problémy ,bola to len jedna dávka , Ja som ho jedol každý deň  no pri určitých kombináciach má prehnalo napríklad tuniak+čili+chleba a za 2 hodky proteínový nápoj..

Po proteíne nemám chuť na jedlo .. možno dobré pre tých čo chcú schudnúť , v objemovke to niekedy treba prekonať.

Stráviteľnosť bola dobra bez nadúvania , žiadne pocity ťažoby .. takže proteín môžem odporučiť.

Dávkovanie je jednoduché :

 

Proteín dávam najčastejšie ráno , pred tréningom a po tréningu to je úplný základ. Tiež  si ho vychutnám pri TV ako delikatesu navečer.

Bežná jednorazová dávka predstavuje 25g. Doporučenú dávku rozmiešajte v približne 250ml vody.  Jedna zarovnaná 70ml odmerka má 25g.

Aj keď mi Katka odmerku kúpila ale nikdy není po ruke tak dávam jednu alebo kopcovaté lyžice..

 

Moje hodnotenie Warrior proteínu

 

Je kladné každopádne CFM WPC80 Gold je dobrý proteín ktorý nieje predražený cena je v norme. Môžem ho odporučiť ak ste ho užívali asi viete o ňom svoje. Nuž  mám možnosť ho porovnávať s  konkurenciou Nu3tion s podobnou cenou a složením .. V rozpustnosti je lepší Nu3tion WPC instant , aj zloženie má lepšie 80g bielkovín oproti 70g WPC Gold..

Stráviteľnosť viac mi vyhovoval ten od Nu3tion aj keď je to veľmi subjektívne

Chuť má lepšiu  WPC80 Gold Warrior od Natural Nutrition , chuť mi sadla najmä verzia čokoláda mäta.

Môj verdikt

Ak by som mal vybrať najlepší proteín z tých dvoch značiek tak by to bol instantný proteín od Nu3tion – Sorry Namaximum.sk váš proteín chutí dobre ale treba zlepšiť rozpusnosť a pridať bielkoviny.

Klady a zápory

 

Plusy sú:

  • Chuť jednoznačne
  • Cena je OK
  • 100% srvátkový 

Mínusy sú:

  • Zloženie by mohlo byť lešie je tam napísané WPC 80 tak čakám 80% bielkovín nie  70%.
  • Rozpustnosť je horšia ako u konkurenčného proteínu 

Zaujímavosti na záver

 

Hodnotenie článku

4 thoughts on “Recenzia proteínu Whey WPC80 CFM Gold od Namaximum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.