Recenzia proteínu CFM 80 od Nu3tion

Tu sú moje skúsenosti so srvátkovým CFM proteínom od firmy Nu3tion. Testoval som chuť, rozpustnosť a či sa dobre trávi. Viac v  recenzii.

Prečo som si vybral tento WPC80 ?

 

Pre regeneráciu – stravu mám ako tak „vyladenú “ kura, tuniak, tvaroh a podobne.. no bol som 3 týždne chorý a necvičil som. Samozrejme svaly nie sú fuč, ale ostali „nepripravené“ čiže prvé tréningy bude svalovka a tak treba regeneráciu vylepšiť.

Spaľovanie tuku – ide leto a chcem chudnúť. Mal som dobrú váhu 100 kg a posledné obdobie som pribral +10 kg (následky čo „dom dal diéty“ a halabala jedalničku, už je to odstránené). Dobrý proteín pomáha k chudnutiu buď priamo, že jeho trávenie zlhtne časť energie, ktorá by sa mohla uložiť do tuku, nepriamo ochraňuje svaly a tuk má miznúť.

Chcem iba proteín žiadne zbytočné sacharidy (gainer a spol). Síce som vybral ochutenú verziu „Milk Chocolade“- chcel som vedieť ako chutí a tiež dať vyskúšať žene či jej bude chutiť  – Natural by bola lepšia voľba s pohľadu cena/množstvo prášku, ale asi by žene nechutil.

Je čisto srvátkový – nič proti viaczložkovým proteínom (musím si preštudovať ešte ktoré sú dobré) vybral som proteín ktorý je čisto 100% zo srvátky a má 80% bielkovín – od toho je označenie WPC80. Tu na wikipédii je bližšie popísaná srvátka.

Je CFM – to znamená že je filtrovaný, (nie je varený) a má biologicky aktívne peptidy, čiže dobra využiteľnosť a stráviteľnosť. Tomu sa budem venovať neskôr…

Prečo Nu3tion ?  tak pozeral som hodnotenia na heureke, majú viac ako 4400 hodnotení a z toho 98% odporúča tento obchod . Potom druhé kritérium je cena a čo za to dostanem 1kg stálo 13€ (bez 1 centu).

Nechcel som zbytočne platiť za nejakú značku – pekný kýblik s fotkou namakaného kulturistu. Pretože posilňovanie nie sú iba 2 týždne ale dlhodobá robota a potrebujem za peniaze najviac bielkovín v schopnej stráviteľnej kvalite. Nepatrím do kategórie zmrzlinárov, ktorí príliš riešia chuť a podobne.

 

 

Moje skúsenosti s WPC80 od Nu3tion

Tak objednávka dopadla úspešne, proteín bol za 30 hodín u mňa doma. Túto recenziu píšem cca po 12 dňoch, s proteínu mi ostáva asi polovica. Spolu sním som si  objednal aj micelárny kazeín. Ten sa míňa pomalšie, o ňom spravím recenziu niekedy nabudúce.

 

Prvý pohľad a balenie

Je také ako na obrázku v eshope .. Je to samouzatvárateľné vrecko s pomerne tuhými stenami, takže nehrozí prederavenie, skôr praskne vedro.. Pri otváraní  režte len vrch ,samouzatváranie nechajte tak, zíde sa. Prvé otvorenie preveďte pomalšie. Mne sa stalo, že trošku prášku vybaflo von, pretože som ho otvoril rýchlo ..

Potom ma napadlo, že si proteín odvážim čo „keby“  – mal 1035g takže OK.  No mínus som tu našiel – chýbala odmerka. Je to môj prvý proťak po dlhšom čase a odmerka by sa mi zišla. Stačia tak 3-4 lyžice kopcovaté…

 

Rozpustnosť a pena

 

Proteín by sa mohol rozpúšťať aj lepšie. Chcelo by to shaker, hodil by sa. Prášok pri miešaní vytvára trochu peny. Ono skôr sa drží na vrchu nerozmiešaná časť proteínu, preto by to chcelo lepšiu rozpustnosť. Aby sa proteín rozpúšťal lepšie mám na to nasledovnú techniku:

 1. do pohára nalejem vodu
 2. pridám proteínový prášok
 3. zalejem vodou do 3/4
 4. potom pomiešam
 5. a doplním vodou ešte trochu pomiešam a vypijem

Tak zlepším rozpustnosť o 30%, zistil som, že vody treba naozaj 3 dcl na 30 g dávku, lebo ona rozpúšťa proteín ak je už nasýtená (málo vody) treba trochu pridať.

Čo som porovnal s verziou „WPC Instant“ tak ten má omnoho lepšiu rozpustnosť – na 3 otočenia lyžičkou v pohári fakt rýchle, aj micerálny kazeín tiež Nu3tion čo mám sa lepšie rozpúšťa.

 

Ako chutí „mliečna čokoláda“ od Nu3tion ?

Pokúsim sa priblížiť chuť proteínu. Po rozbalení som zavoňal také kapučínko , Katke chuť pripomínala trochu Caro od Nestle. Chuť bola jemne sladká a podobne ako vôňa pripomínala mi kapučínko – čoko. Proteín WPC 80  je sladký tak akurát. Nie je presladený, čo oceňujem.

Za mňa môžem povedať, že mi chutí. Mám pocit, že predpísaná dávka je málo. V rozpustnosti som písal, že proteín sa drží na vrchu, no mne chutí najviac práve to čo je na vrchu :).

Chuť je dobrá, ak by niekto chcel lepšiu bude musieť aj 2 násobne priplatiť ..

 

Dobrá stráviteľnosť je to hlavné plus !!!

Proteín som skúšal samotný (celý deň only proteín ) aj so stravou (tuniak,vajcia,kazeín,víno,mäso,ryža,ryby a pod) trávil sa výborne, žiadne nadúvanie a  je ľahký na žalúdok.

Prekročil som doporučovanú dávku skoro  dvojnásobne 70g , a nič sa nestalo. všetko bolo OK.

Druhý raz som prekročil dávku, keď som pridal 40 g kazeínu  (vtedy som chcel otestovať kazeín a bol som nedočkavý) , opäť žiadne nadúvanie, len s tým kazeínom bol pocit sýtosti..

Stráviteľnosť je to hlavné plus na ktoré pozerám. Pretože ak by tomu bolo inak (časté prdenie , dlhý pocit plnosti-ťažoba ) by z neho nič nebolo. Keď sa proteín dobre trávi aj regenerácia svalov je lepšia (logika).

Preto trávenie je to hlavné čo som testoval . Skúsil som ho v kombinácii s najčistejšími potravinami a trávil sa bez problémov. Preto ho odporúčam.

Moje dávkovanie je jednoduché :

 • Ráno ako štartér výživy pre svaly  (potom sa najem)
 • Pred tréningom trochu asi tak 40 minútu  (není nutnosť ale dáme)
 • Po tréningu (musí byť)
 •  Vždy počas dňa keď nemám nachystané , vhodné jedlo (blbosti v chladničke sú vždy ale snažím sa jesť čisto) alebo len tak keď je chuť
 •  Dávku dávam menšiu 20g ,

Moje hodnotenie WPC 80 od Nu3tion

Proteín mi chutí a dobre trávi to je sú  asi naj plusy. 13€ som dostal 1kg poctivého proťaku myslím že cenovo sa to oplatí.  Osobne mi tá horšia rozpustnosť ani nevadila pretože proteín je chutný ale ak máte radi proteín ktorý sa rýchlo rozpustí tak skúste verziu „Instant“ je to v podstate tento  istý proteín len sa ľahko rozpúšťa.

Neni som zberateľ odmeriek  no zišla by sa mi nedávajú ju tam schválne,pretože zistili že ľudia majú radi proteín bez plastov,je to tak aj zdravšie. Balenie ok a samotný prášok v balení je sypký ( bez hrudiek).

 

Klady a zápory

Tu je také zhrnutie mojich skúseností s CFM Srvátkovým proteínom WPC80 od Nu3tion

Plusy sú:

 • Stráviteľnosť- žiadna plynatosť, proteín sa strávi v pohode
 • Chuť – osobne dobre chutil
 • Balenie v tuhom vrecku vyhovuje
 • Dobrý pomer, množstvo / cena

Mínusy sú:

 • Rozpustnosť by mohla byť lepšia, ale zas dá sa rozmiešať.
 • Odmerka by sa zišla , Nu3tion ju tam nedáva schválne nechcú dávať plasty do potravín a kto si kupuje proteíny pravidelne tak má doma zbierku.
 • Zaujímavosti na záver

  Ešte pripomeniem, že som v recenzii skúšal verziu „Milk Chocolade“. Proteín je dostupný aj čistý bez ochutenia „Natural “ je o 3€ lacnejší. Ďaľšie príchute sú  Baileys, Banana Smoothie, Strawbery cream, Vanilla tie som zatiaľ neskúšal.

  Recenzia proteínu CFM 80 od Nu3tion
  4.75 (95%) 4 votes

  8 thoughts on “Recenzia proteínu CFM 80 od Nu3tion

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.