Scitec 100% recenzia srvátkového proteínu

Testoval som obľubený srvátkový proteín od Scitecu , s príchuťou čokoláda-mäta. V článku sa dozviete akú má rozpustosť,chuť a stráviteľnosť.

Plusy sú: 
  • Dobrá straviteľnosť
  • Chuť perfektná
  • Rozpustnosť dobrá 

Mínusy sú: 

  • Vyššia cena
  • 72% bielkovín 80% by bolo lepšie

Navigácia

Pozrieť akutálnu cenu u distribútora

Zobraz cenu

Prečo som chcel práve Proteín 100% Whey od Scitec Nutrition ?

Doteraz som sa orientoval  na proteín s dobrým pomerom cena/kg napríklad nu3tion srvátkový proteín alebo gymbeam proteín ktorý som  kúpil so scitecom ktorý recenzujem. Cieľ bol zistiť ako je to s cenovo drahšími proteínmi či sú v niečom lepšie alebo sa platí iba za značku.

Proteín Scitec má na heuréke veľmi dobré hodnotenia , tak som bol zvedavý ako chutí ako sa rozpúšťa,

Proteín je srvátkový v popise je uvedené :  srvátkový proteín so 72%-ným podielom bielkovín s vysokou biologickou hodnotou. Je pripravený ultrafiltráciou a mikrofiltráciou bielkoviny s nízkym obsahom tuku a laktózy.  Ultrafiltrácia tak to bude niečo :).

Moje skúsenosti s proteínom od Scitec

Popíšem balenie , konzistenciu , rozpustnosť a chuť  aj stráviteľnosť proteínu. Budem ho porovnávať s ostatnými proteínmi chuťovo sa dosť podobal na čokoladovo mätový proteín od namaximum.sk tu je recenzia, to sa dalo čakať.

Prvý pohľad na balenie

Je také ako na obrázku v eshope ..Modrý plastový pohár v ktorom je odmerka ,oproti vreckám je s ním manimulácia lepšia veko sa ľahko otvára a zatvára. Obsah proteínu v balení je okolo 920g ,čo je oproti konkurencii menej  zišlo by sa 1000g.

Rozpustnosť a pena

Pena je skoro žiadna čo je paráda , Aj rozpustnosť bola veľmi dobrá omnoho  lepšia ako spomínaný Nu3tion WPC 80 na úrovni  Nu3tion instant  Nutno podotknúť že  SCITEC je drahší  len o 0.6€  ako Nu3tion Instant no Scitec proteín má menej gramov. Rozpustnosť je na vysokéj úrovni , v pohári po vypití však ostávajú kúsky čokolády ktorá chutí zvláštne dobre..

Čo sa týka rozpusnosti tak žiadne hrudky na stenách a dne pohára ,proteín išiel rozmiešať ľahko a rýchlo toto je určite silná stránka produktu.

Čokoládovo mätová chuť od Scitecu

Chuťovo veľmi dobré , proteín naozaj chutí veľmi dobre . lepšia ako proteín od warrior ktorý som mal tiež čokoládovo mätovej príchuti. Porovaní s ním má scitec vyššiu cenu za gram ale zasa lepšiu rozpusnosť  a ešte lepšiu chuť.

Hlavná je stráviteľnosť  proteínu

Proteín som skúšal so stravou (tuniak,vajcia,mäso,ryža,ryby a pod) trávil sa dobre, žiadne nadúvanie a  je ľahký na žalúdok. Nutno podotknúť že som ho netestoval tak dlho v dobe písania recenzie mám odjedené 90% problém som nemal ani z ostatnými proteínmi

Prekročil som doporučovanú dávku skoro  dvojnásobne 70g , a nič sa nestalo. všetko bolo OK.

Stráviteľnosť je to hlavné plus na ktoré pozerám. Pretože ak by tomu bolo inak (časté prdenie , dlhý pocit plnosti-ťažoba ) by z neho nič nebolo. Keď sa proteín dobre trávi aj regenerácia svalov je lepšia (logika).

Preto trávenie je to hlavné čo som testoval . Skúsil som ho v kombinácii s najčistejšími potravinami a trávil sa bez problémov. Preto True whey od gymbeanu môžem odporučiť ďalej.

Moje dávkovanie je jednoduché :

  • Ráno ako štartér výživy pre svaly  (potom sa najem)
  • Pred tréningom trochu asi tak 40 minútu  (není nutnosť ale dáme)
  • Po tréningu (musí byť)
  •  Vždy počas dňa keď nemám nachystané , vhodné jedlo (blbosti v chladničke sú vždy ale snažím sa jesť čisto) alebo len tak keď je chuť
  •  Dávku dávam menšiu 20g ,

*Stále to isté dávkovanie ako bolo aj u Nu3tion,Gymbeam 

Čokoládovo mätová chuť od Scitecu

Chuťovo veľmi dobré , proteín naozaj chutí veľmi dobre . lepšia ako proteín od warrior ktorý som mal tiež čokoládovo mätovej príchuti. Porovaní s ním má scitec vyššiu cenu za gram ale zasa lepšiu rozpusnosť  a ešte lepšiu chuť.

Oplatí sa Scitec alebo je predražený ?

Za cenu okolo 16€ som dostal 920g srvátkového proteínu ktorý vynikajúco chutí a dobre sa rozpúsťa. Chuť je asi hlavné plus tohto produktu a dôvod prečo by som ho znovu kúpil. Ak by bola cena proteínu rovnaká ako u Nu3tion alebo Namaximum  vybral by som si Scitec.

Nevýhodou je 920g miesto 1kg tá hovorí za sa v prospech konkurencie. Moje skúsenosti sú dobré a proteín môžem odporučiť , cena je vzhľadom na konkurenciu adekvátna.

Zaujímavosti na záver

Scitec 100% recenzia srvátkového proteínu
5 (100%) 1 vote

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.