Tréning na silu a objem pre zaciatočníkov

zaciatocnicky trening pre objem a silu rozpisVhodný rozpis tréningu celého tela pre začínajúcich je taký, kde sa naučia techniku cvikov, prinesie im prírastky svalovej hmoty a zlepší silu aj kondíciu. Presný rozpis tréningu nájdeš v tomto xls súbore.

Čo by mal začiatočník vedieť pre začatím tohoto tréningu ?

1 Poznať ako tak svoje limity a stanoviť správne váhy v xls treningový rozpis pre začiatočníkov súbore je prednastavená váha, všade 100 kg na osem opakovaní. Tú si zmeň podľa svojej sily. Predtým ako začneš cyklus, otestuj si, akú váhu dáš 10 opakovaní bez dopomoci. Tú váhu potom dosadíš do tabuľky a prvý týždeň s ňou spravíš 8 opakovaní, druhý týždeň 9 opakovaní a tak ďalej….

2 Tréning spadá do kategórie full body, naštuduj si o fullbody tréningoch informácie. Tento tréningový rozpis pre začiatočníkov je vhodný najmä ak už chceš skoncovať s halabala tréningom a začať tréning čo ti prinesie reálne výsledky.

zaciatocnicky trening pre objem a silu rozpis3 Treba mať vyriešenú stravu. Mnoho začiatočníkov má na desiatu jeden rožok, ale zato tréning ťažší než Cutler. Potom sa divia, že tento zázračný tréning nefunguje.

Zisti si info ohľadne dobrej stravy. Bez nej tento tréning určite nebude fungovať.

 

4 Treba sa krotiť,  za deň asi nedosiahneš požadovaný objem, preto trénuj s rozumom. Si ešte len na začiatku a netreba sa zraniť, preto netrénuj do zlyhania. Prečítaj si ten článok v odkaze.

To boli hlavné body, ktoré ak dodržíš, ti prinesú dobré výsledky na objeme aj sile.

K tréningu

„chýba“ tam triceps a brucho. Ono v skutočnosti triceps precvičíš pri tlakoch alebo military pressoch. Ak ti to ale nestačí, tak si pridaj francúzky tlak, alebo nejaký cvik na triceps. Tak isto môžeš zaradiť  brušáky alebo iný doplnkový cvik.

XLS rozpis nezahŕňa rozcvičovacie série, pred každým cvikom si daj tri série.

 

Hodnotenie článku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.