Tuniak náš každodenný – recenzie konzerv

Ak konzerva s tuniakom patrí do vašeho jedálničku ,bude vás zaujímať moja recenzia otom ktorá je najlepšia, v recenziách budem hodnotiť chuť,formu,cenu,a prevedenie.

Čo som hodnotil ?

Tuniaky z rôznych obchodov napr Tesco,Kaufland,Lidl,jednota pretože každý z predajcov má v ponuke trošku iné prevedenie. Najčastejšie je zastúpená drť vo  vlastnej šťave (nie priliš chutná),dalej sú tu chuťovo lepšie v slnečnicovom oleji,olivovom oleji,alebo rajčinovom pretlaku apod.. Najväčší rozdiel je či dostante drť kúsky alebo tak nejak celé pláty.

Chuť sa dá upraviť napríklad spravíte si pomázanku.

Cena sa upraviť nedá v podstate ak sa dostanete pod 10€/kg tak sa to oplatí.Tuniak už skôr patrí asi medzi delikatesy…ešte nedávno to tak nebolo.

Atribúty budem to hodnotiť bodovo 1-10 s tým že 10 je najviac 

edit: postupom času budem sem pridávať hodnotenia dalších tuniakov.

Možno vás budú zaujímať TOP potraviny bohaté na bielkoviny tuniak k nim samozrejme patrí !

 

GOLD Tuniakova drť

Klasická tuniaková drť z Tesca  185g/130g by malo byť „mäsa“ , nutno podtknúť že tam neboli zbytky šupín koží ,kostí čo je dobre. body:  5/10

Chuť je taká zvlaštná prvú lyžiču máte chuť vypluť  najprv čistý otras potom nejak s chlebom to už ide.. najlepšie je ho hodiť do pomázanky tam je dobrý. body:  3/10

Cena sa pohybovala cca 0.99€ čiže taký normál  za drť.  body:  6/10

celkovo  získal 14/30 bodov 

Dal by som ešte mínus 2 body dole za konzervu lebo sa nedá otvoriť sama ale treba k tomu otvárač na konzervy. Takže ak ste nekde na cestách to môže byť problém..

 

Isabel tuniak v rajčinovom náleve

Takt toto je skutočná delikatesa. Konzistencia je taká že sú tam drvené kúsky tuniaka ale nie príliš malé ako tomu je klasickej drti ale také kúsky ktoré sú časti mäsa celkovo je to okej. Dostupný je aj v iných verziách 3x 80g konzervy alebo 1x160g potom je ešte maxi verzia 500g (tá je za odmenu) Ja som mal konkrétne 160g /104g mäsa.

Konzistencia dobrá žiadne sklamanie nehrozí v podobe žiadny tuniak iba nálev všetkého je akurát . získava 7/10 bodov

Chuť parádička , tohto tuniaka môžem jesť každý deň dal by som mu 10 bodov z 10tich ale tak dám menej keby náhodu priebehu života nájdem niečo lepšie. 9/10 bodov

Cena sa pohybuje aj 3-4€ za 3x80g kozervičky , konkrétne táto 160g verzia stála v Jednote 1.6€ čo je docela dosť ak to prerátate na to koľko bielkovín dostanete preto dostane len 5/10 bodov

Celkovo získal 21/30 bodov  čo je už celkom dobré hodnotenie ,Aj ked názov „Isabel“ je jak z Argentínskej telenovely je to naozaj TOP, najviac získal na chuti – je naozaj dobrý ale stratil na cene je z tých drahších. Ak naberačovi svalov chcete dať darček kúpte 2-3 kúsky – poteší sa.

 

Tuniak náš každodenný – recenzie konzerv
4.5 (90%) 2 votes

One thought on “Tuniak náš každodenný – recenzie konzerv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.