Biceps – zdvihy veľkou činkou

biceps s velkou činkouTento cvik je úplne tým najzákladnejším cvikom na biceps. Ak sa ťa niekto opýta koľko zdvihneš na biceps, nemyslí na to koľko dáš na skotovej lavičke alebo s jednoručkami. Väčšinou myslí zdvih veľkou činkou.

Správne prevedenie  bicepsového zdvihu veľkou činkou je nasledovné:

Zaujmi postoj na šírku ramien, uchop činku podhmatom. Dlane od seba budú vzdialené na šírku ramien +-5 cm. Bicepsový zdvih začína v spodnej fáze t.j. máš vystreté ruky a až potom začneš zdvíhať činku. Pri zdvíhaní ohýbaš ruku v lakti, ale pozícia lakťa ostáva nemenná, nehýbeš s ním dopredu ani dozadu. Vo vrcholnej fáze môžeš činku zastaviť a potom pomaly spúšťaš dolu do vystretých rúk. Nie je to žiadna veda, cvik zvládneš v pohode aj bez vysokej školy.

Dýchanie: pri zdvíhaní činky hore vydychuješ, pri spúštaní nadychuješ.

bruce lee cvičí

Aj bruce lee cvičil biceps, na fotke pozerá ako mu vybehli žily na zápästí. Ty však svoj pohľad smeru do predu , nie dolu!

 Vyvaruj sa chybám.(Pár mojich rád a tipov)

Za svoj život som videl veľa druhov cheatingu a sám som aj skúsil cheating. Áno, zdvihneš viac s cheatingom, no ten nadmerne vyčerpá sval a moc  sa nezlepšíš. Ak máš slabý bod, tak zníž váhu a pridaj si 1-3 ľahké série zaostrené na slabý bod (vtedy prichádza do úvahy skrátený pohyb).

Celý rozsah pohybu, videl som kopu kamošov používajúcich rozsah iba kde sú najsilnejší. Niektorí bicepsové zdvihy cvičia iba v polovičnom rozsahu, s cieľom naložiť najväčšiu váhu.

Nakláňanie dozadu (cheating na biceps) áno pomôže zdvihnúť viac, ale je to k niečomu ?cheatingom sval preťažuješ. Ak si slabý na biceps pri použití cheatingu slabým aj ostaneš.

Podhupnutie alebo iné zapojenie nôh je super ak chceš oklamať neznalého kamoša, no ak to praktizuješ “vážne” tak klameš seba. Takéto podhupnutie môžeš skúšať len ako vtip na nováčikov 🙂

Potom je posúvanie lakťov dopredu a dozadu. Pri vyšších váhach sa stane, že techniku neustriehnem. Je to však signál, že váha už je docela vysoká.

biceps s velkou činkouO cvičení bicepsu.

Biceps je malý sval a zapája sa väčšinou pri ťahových cvikoch. Napríklad pri mŕtvom ťahu precvičíš aj biceps, mŕtvy ťah  je teda nepriamy cvik na biceps. Takže biceps môžeš cvičiť aj nepriamo. Biceps necvič do zlyhania, biceps je malá svalová partia a ak by si mu venoval príliš veľkú pozornosť (veľa cvikov, veľká intenzita) nebude reagovať dobre, resp moc ti neporastie. Zlyhanie na biceps síce nespôsobí pretrénovanie, ale aj tak sa zlyhaniu vyhni. Biceps má rýchlu schopnosť zotavenia (netreba to však preceňovať ).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.