Skracovačky

skracovačky navodSkracovačky  ako cvik vynikajú svojim pomerom bezpečnosť vs účinnosť. Skrátka pri skracovačkách je minimálne riziko poranenia, ale za to veľká účinnosť pri precvičovaní brucha. Už po pár opakovaniach cítim pálenie brušných svalov.

Výhoda skracovačiek je hlavné tá, že tento cvik môžem robiť aj doma. Žiadne špeciálne vybavenie k tomu nepotrebujem, iba rovnú zem, prípadne podložku na zem. Skracovačky pôsobia na celú oblasť brucha, no najviac zaberajú na hornú časť brucha.

Prevedenie skracovačiek je následovné :

Ľahnem si na zem, ruky si dám za hlavu alebo na hrudník a snažím sa ohnúť v bruchu tak, aby som odlepil lopatky od zeme, no nohy držím na zemi. Pohyb vykonávam bruchom. Ono to ani nijak inak nejde.

Dýchanie je pri pohybe na horu výdych a dolu nádych.

skracovačky navod

 

 

 

 

 

 

 

Moje tipy pre skracovačky 

  • Rukami dokážem nastaviť obtiažnosť skracovačiek , ak mám ruky vystreté vo vzduchu smerujúce k nohám, skracovačky sú najľahšie, položené na hrudníku sú o čosi ťažšie , ešte ťažšie sú ruky za hlavu a najťažšie je vystretými rukami za hlavu. Vtedy sú skracovačky veľmi ťažké.
  • Skracovačky zaraďujem na konci tréningu. Neviem prečo je to tak, ale tento cvik by limitoval pri drepe a ťahu keby ho zaradím pred nimi.
  • Pri cvičení skracovačiek úplne svalstvo nevyvoľujem, ale držím ho v napätí, je to tak účinnejšie.
  • Skôr ako  váhu prechádzam na účinnejšiu verziu skracovačiek, no malý kotúčik vo vystretých rukách za hlavu brucho dobre preženie.

 

One thought on “Skracovačky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.