Francúzsky tlak

francuzsky tlakFrancúzsky tlak je podľa mňa jeden z najlepších cvikov na triceps. Dokonale precvičí celý sval. Nezabudni, že triceps tvorí 2 tretiny veľkosti ruky. Na to mnohí začiatočníci zabúdajú.

Prevedenie fracuzskych tlakov zvládneš aj keď si začiatočník. Ľahni si na lavičku, činku buď nech ti podá sparing, alebo si ju zober zo stojanov, uchop ju nadhmatom na šírku ramien. Štartuješ z pozície, v ktorej máš vystreté ruky hore (ako keď si vytlačil činku na tlakoch). Lakte by ti mali smerovať rovnobežne s telom. Ak ti smerujú do strán od tela, nie je to chyba, len cvik je tak trochu ľahší. Začneš ruky ohýbať v lakťoch a predlaktie smeruje dolu. Pohyb vykonávam buď kým sa činkou nedotknem čela, alebo kým činku nedostanem za hlavu.francuzsky tlak

Dýchanie je jednoduché: keď spúšťaš činku dolu, nadychuješ sa. Keď naopak dvíhaš hore vydychuješ.

Pár mojich tipov ohľadne tricepsu a francúzskeho tlaku.

Pred francúzskym tlakom zahrej lakte, napríklad ľahkou váhou na kladke alebo s jednoručkou za hlavu. Francúzky tlak je náročnejší na kĺby (lakte).

triceps lee priest

Tom Platz kričí: to je ale triceps!!

Pri veľkej váhe na tento cvik nech ti činku podáva  kamoš a nech ťa istí, kritická fáza pohybu je pri hlave, činka ti môže padnúť na krk, zuby, čelo. Ak by si to nejako nezvládol, činku smeruj buď na prsia, alebo hoď ju za  hlavu.

Antagonistický sval tricepsu je biceps, v tréningu tieto partie zaraďujem spolu viz  tento tréning dokonca ich  striedam  jedna séria triceps druhá séria biceps a potom znovu triceps. Šetrí to čas a cvičením bicepsu napríklad  bicepsovými zdvihmi preťahujem triceps. Tým zlepšujem jeho regeneráciu, prekrvenosť a obnovu sily medzi sériami.

Nezabudni, triceps je dôležitá partia. Ak máš slabý triceps, tak ťa to bude limitovať pri tlaku na lavičke, military presse a ostatných cvikoch, francúzsky tlak je dobré riešienie, ak je práve triceps tvoja slabina.

One thought on “Francúzsky tlak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.