Hrazda podhmatom

hrazda podhmatomHrazdu podhmatom zaraďujem rád, ak chcem odcvičiť chrbát a biceps. Ak hrazdu vykonávaš podhmatom, dokonale zapojíš svoje bicepsové svaly, prevedenie je jednoduchšie ako hrazda nadhmatom, pretože zapájaš biceps. Keď si začiatočník a nadhmatom ti to ide slabo, tak verzia podhmatom je pre teba dobrá voľba.

Prevedenie hrazdy s podhmatom

Je to jednoduché, stačí sa za z rukami zavesiť na tyčku. Dlane maj na šírku ramien. Čím bližšie ich budeš mať, tým viac sa budú zapájať bicepsové svaly. Naopak, čím ďalej od seba budeš mať dlane, tým viac budeš zapájať chrbát. Odporúčam uchop na šírku ramien. Telo spúšťaš dolu, takže  v dolnej fáze máš vystreté ruky. Po dosiahnutí dolnej fáze začneš zaberať hore, až pokým tvoja brada nedosiahne nad hrazdu. Ak ti to dobre nejde, nevadí. Nohy maj prekrížené, snaž sa nehúpať, aj menej opakovaní napr 2 je gut.

Tu nájdeš všetko o cvičení hrazdy 

Dýchanie: keď sa zdvíhaš hore vydychuj, pri spúšťaní dolu sa nadychuješ, dýchanie je základ

hrazda podhmatom

Moje tipy pre hrazdu podhmatom

  • Ak sa na hrazde nedvihneš, tak ti môže sparing držať nohy, alebo si ich môžeš dať na nejaký podstavec alebo lavičku. V tomto prípade to moc nepreháňaj. Stačí 5-6 opakovaní
  • Dobrá rozcvička je 2 série kladky. Takúto rozcvičku je vhodné zaradiť, pretože  ak sa zavesíš na hrazdu, je to veľká záťaž na biceps a nie je dobré, ak by bol biceps nerozcvičený. Môžeš si ho natiahnuť.
  • Ak už máš čo to odtrénované, môžeš si dávať aj prídavnú záťaž. Alebo pri zdvihnutí nad hrazdovú tyčku môžeš pohyb zastaviť, cvik tak bude náročnejší.
  • Hrazdu s pohmatom sa hodí striedať  s klikami na bradlách (alebo nejakým iným tlakovým cvikom), odcvičíš tak rýchlejšie a tieto svalové partie sa lepšie potom regenerujú.
  • Hrazda s podhmatom je lepší cvik ako zdvihy veľkej činky na biceps.
hrazda podhmatom vidlák

Pozri sa tento vidlák si dobre veľa naložil a dvihol sa

3 thoughts on “Hrazda podhmatom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.