Sťahovanie kladky bruchom

stahovanie kladky na bruchoTento cvik mám veľmi rád, pretože už pri prvých opakovaniach cítim ako pracujú brušné svaly. Sťahovanie kladky je  jednoduchý  cvik. Môžeš ho cvičiť aj keď si začiatočník. Popíšem, ako ho budeš vykonávať + pár tipov.

Sťahovanie klady bruchom je najlepší, ak chceš precvičiť brušné svaly so závažím. Oproti brušákom so závažím je to lepšia voľba, pretože zaberá viac brucho než  na bedrové svaly, nohy, chrbát.

Prevedenie cviku pripomína klaňajúceho mohamedána (moslima), preto sa nazýva aj mohamedy na brucho, mohamedány a pod. Postup ako sťahovať kladku bruchom. Začni tak, že si kľakneš ku kladke, uchopíš držiak, môže to byť obyčajná tyč lano do V. Ak je tyč rovná, uchop ju podhmatom a daj si ju za krk.

stahovanie kladky na brucho

Vidiš tento si čuchne až k zemi

Pohyb začínaš “v bruchu” ,trup približuješ k podlahe pokým nedosiahneš bodu kedy sa skoro hlavou  dotkneš podlahy.Potom  pri pohybe naspäť už kladieš odpor až do kým sa nevystrieš.Ak chceš aby cvik bol intenzívnejší tak sa vystierať tak celkom nemusíš ,vtedy je to intenzívnejšie.Pri sťahovaní kladky dolu by sa mal tvoj trup akoby rolovať do klbka. Dôležité je dýchanie , ak kladku ťaháš dolu tak vydychuješ , nadychuješ sa keď váhu púšťaš nahor.

Moje tipy pre sťahovanie kladky bruchom.

  • Daj si podložku pod kolena nech ta netlačia , cvik sa ti bude lepšie robiť.
  • Cvik má aj variantu v stoji v tejto variante sa snaž o rolovanie do klbka preto aby menej zaberali nohy a chrbát
  • Sťahovanie kladky s bruchom vykonávam super sériach s hyperextenziami striedam jednu sériu sťahovanie klady po nej nasleduje séria s hyperextenziami.
  • Častá chyba je pri vykonávaný cviku mať rovný trup (trup neroluje do seba)
  • Pozor na príliš veľkú váhu miesto brucha zapájaš spodný chrbát a celkovo budeš kriviť techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.