Domáca posilka

Ja a činkaKeď si spomeniem, ako sme začínali s kámošmi s Robom a Krtom, je to na skôr na smiech. Ja som posilku doma nemal, chodili sme cvičiť k Robovi, lebo ten mal emzetu činku 🙂 a kotúče k nej nevedno odkiaľ, Krto doniesol jednoručky 8 kg. Tie mu dal švagor.

Výbava sa začala rozrastať, pridal sa k nám aj  Luker. Ten doniesol 20 kg činku s navarenými gulami a šesťkilové jednoručky. Tlakovali sme na lavičke, kde žehlila Robova mama. Lavičku sme dali cez dve stoličky. Pamätám si svoje výkony na biceps 4x24kg , tlaky tak isto 8x24kg. Boli to dobré časy, no po dvoch mesiacov posilovania u Roba som začal chodiť do posilky do Hlohovca 200 korún na mesiac a dobre som si zacvičil. Kopa vybavenia tam bola a mohol som všelijaké cviky cvičiť, ktoré boli zbytočné  🙂 benche som samozrejme cvičil do zlyhania a po troch mesiacoch som sa zlepšil okg, čiže som potlačil toľko, čo aj bez cvičenia. Táto fáza života sa volala tréning 1+1   S posilovne som po dvoch mesiacoch odišiel a začal cvičiť v domácej posilke. Tam som mal lavičku kladku, drepovacie stojahy, “mašinu  na drepy” kopu kotúčov jednoručiek a tyčiek  a hlavne kľud, bolo to u krsnej v dome, kde nikto nebýval čistá paráda, len posilku sme museli vysťahovať, lebo krsná dala dom do prenájmu. Cvičili sme ďalších kamošov, ale už to nebolo ono. Tí, u ktorých bola posilka, tak často neboli doma a cvičenie nebolo pravidelné, tak som sa rozhodol zháňať vlastnú posilku !

kotuče na cvičenie

Ten kvetinač v pravo je 10kg tak s tým som cvičil na začiatku, ten šedý je Danova desinka 🙂 a ten modrý je výťahový 25kg tých mám 3 páry

 

Lavičku som zohnal veľmi dobrú. Masívna konštrukcia, držiaky na činku sa dali vysunúť  na šikmú lavičku, alebo keď som vysunul a otočil, bol to dobrý stojan na drepy. Vyšla ma 900 korún tatko vtedy naríkal no keby si tých 900 korún odložím  tak teraz čo kupiš za 30 eur ? a naríkal znovu keď som kúpil 50 kilov kotúčov + tyčku za 600 korún , a znovu keď som kúpil 2×25 výtahové závažie za 20 eur. Potom Robo našiel na škole ešte 18 kg kotúče, len nemali dierku, tú sme dali vyvŕtať na víno.

Celá posilka ma vyšla 100 eur. Zober si, že keby chodím 3 roky cvičiť a mesiac ma vyjde 10 eur, tak 360 eur by som zaplatil, síce trochu lepšie vybavenie, ale ja si cením, že prídem domov a hocikedy si zacvičím.

Ak skladáš domácu posilku, navštív kovošroty tam sa toho vždy nájde za dobrý peniaz. Za to čo v obchode kúpiš 10kg, v kovošrote máš 2x 25kg , všelijaké tyčky. Potom ti pomôžu kamaráti a známi, najhoršie sa zháňa lavička a pod.

Domáca posilovna

Už si nakladám svoj kotúčik, teraz je moje náčinie u kamoša Dana, tam chodím cvičiť je to dobrá posilka

Teraz začínam znovu cvičiť, uvidíme jaká forma bude v lete (písal som toto 4.12.2013)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.