Tricepsové kliky na bradlách

tricepsové klikyTento cvik rád používam ako náhradu za tlak na lavičke, pretože okrem tricepsu zaberajú aj prsné svaly a ramená.Výborne sa hodí pre tréning, kde treba odcvičiť viac partií v jednom cviku.

Prevedenie tohto cviku je nasledovné:

Zdvihni sa  na bradlách do vystretých rúk, to je tvoja východzia pozícia. Pohyb začneš tak, že v lakťoch sa začneš ohýbať, telo začne klesať. Keď dosiahneš pozíciu že tvoje nadlaktie (biceps triceps ) je rovnobežne s podlahou, tvoje ruky sú  do pravého uhla, pohyb zastav a pomaly sa vracaj do vystretých rúk.

tricepsové kliky

Takto sú kliky na bradlách správne

Začiatočníci však môžu mať s týmto cvikom problém, lebo je to cvik s vlastnou váhou tela a nie je to hanba, keď sa nedvihneš na bradlách. No poradím ti ako na tom popracovať. Dokonca nepotrebuješ ani posilovaciu lavičku, stačí ti hocijaká posteľ, stolička. Rukami sa zapri o ňu a kliky na triceps môžeš robiť aj takýmto štýlom.

triceps odcvičiš doma

takto triceps odvičíš hocikde

Moje  tipy pre triceps a kliky na bradlách.

  • Ak sa nedvihneš, stačí, ak sa na začiatku budeš držať na bradlách iba vo vystretých rukách. Takto tiež dobre precvičíš triceps.
  • Naopak, ak si silný, môžeš pridať váhu, napr. ruksak s kotúčmi alebo na opasok zavesiť kotúč.
  •   Pre lepšie precvičenie tricepsu by si  mal zvoliť užší uchop (ruky bližšie pri sebe). Naopak pre lepšie precvičenie prsných svalov je lepšie dať ruky na širšie od seba.
  • Antagonistický sval k tricepsu je biceps, prsiam za sa chrbát môžeš zaradiť hrazdu alebo príťahy podhmatom /nadhmatom. Popreťahuješ tak celý vršok tela, zlepšíš svoju  regeneráciu.

2 thoughts on “Tricepsové kliky na bradlách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.