Tricepsový tlak s jednoručkou

tricepsové tlaky lakte do stranS tricepsovým tlakom som začínal. Je to veľmi dobrý cvik na triceps. Síce ma nejaké tie vady, pri ťažkej váhe sa ťažko dvíha hore, ale to nevadí. Najlepšie, ak máš doma jednoručku, ktorú si môžeš vyskladať, váhu si tak dobre nastavíš. Cvik je dobre robiť na opakovania. Nejaké ťažké dvojky trojky alebo test maxima nedoporučujem. Je tam riziko zranenia natiahnutia svalu.

tricepsový tlak

To som ja a práve držím jednoručku predtým, ako pôjdem cvičiť tricepsový tlak

Cvik môžeš cvičiť v sede alebo v stoji. Ja som tricepsový tlak robil tak, že som si sadol na benchpresovú lavičku a kde bola uložená aj činka na bench, o ňu som si oprel chrbát.

Jednoručku som premiestnil nad hlavu, lakte som mal pri hlave, alebo len mierne od hlavy.

Smer laktov udával obtiažnosť cviku. Ak boli v polohe pri hlave a smerovali rovnobežne predo mňa, tak to bolo najťažšie.

Ďalej od hlavy  smerovali do strán, tricepsový tlak bol tak ľahší a šlo naložiť vyššiu váhu.

 

 

Pár mojich tipov pre tricepsový tlak s jednoručkou 

  • Najťažšie je premiestnenie jednoručky. Cvik samotný tak ťažký nie je, pri premiestnení si daj pozor, aby si sa nezranil. Pomôž si celým telom (napríklad, že sa dvihneš z lavičky, premiestniš si jednoručku a potom si sadneš) alebo sparing ti ju podá.
  • Nerobilo mi dobre ak prvý kotúč bol moc veľký alebo moc malý. Ak bol veľký, boleli ma prsty ak, bol malý, tiež dosť tlačil. Ideál je taký kotúč, ak činka prechádza medzi palcom a ukazovákom tak posledné články prstov vyčnievajú  za hranu kotúča a lepšie ho uchopia.
  • Netrénuj s veľkou váhou a do zlyhania. Môžeš sa zraniť, tricepsové tlaky je lepšie cvičiť na opakovania.
  • Pozícia lakťov nastavuje obtiažnosť cviku. Ja som sa vždy snažil smerovať lakte dopredu a držať pri hlave (nie úplne s istou vôľou)
tricepsové tlaky lakte do stran

tu mi idú lakte do strán je to ľahšie

triceps s jednoručku

tu už lakte smerujem pred seba, držím ich viacej pri hlave, len na uhol fotky je naprd

 

One thought on “Tricepsový tlak s jednoručkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.