S tricepsovým tlakom som začínal. Je to veľmi dobrý cvik na triceps. Síce ma nejaké tie vady, pri ťažkej váhe sa ťažko dvíha hore, ale to nevadí. Najlepšie, ak máš doma jednoručku, ktorú si môžeš vyskladať, váhu si tak dobre nastavíš. Cvik je dobre robiť na opakovania. Nejaké ťažké dvojky trojky alebo test maxima nedoporučujem. Je tam riziko zranenia natiahnutia svalu.
Cvik môžeš cvičiť v sede alebo v stoji. Ja som tricepsový tlak robil tak, že som si sadol na benchpresovú lavičku a kde bola uložená aj činka na bench, o ňu som si oprel chrbát.
Jednoručku som premiestnil nad hlavu, lakte som mal pri hlave, alebo len mierne od hlavy.
Smer laktov udával obtiažnosť cviku. Ak boli v polohe pri hlave a smerovali rovnobežne predo mňa, tak to bolo najťažšie.
Ďalej od hlavy smerovali do strán, tricepsový tlak bol tak ľahší a šlo naložiť vyššiu váhu.
Pár mojich tipov pre tricepsový tlak s jednoručkou
- Najťažšie je premiestnenie jednoručky. Cvik samotný tak ťažký nie je, pri premiestnení si daj pozor, aby si sa nezranil. Pomôž si celým telom (napríklad, že sa dvihneš z lavičky, premiestniš si jednoručku a potom si sadneš) alebo sparing ti ju podá.
- Nerobilo mi dobre ak prvý kotúč bol moc veľký alebo moc malý. Ak bol veľký, boleli ma prsty ak, bol malý, tiež dosť tlačil. Ideál je taký kotúč, ak činka prechádza medzi palcom a ukazovákom tak posledné články prstov vyčnievajú za hranu kotúča a lepšie ho uchopia.
- Netrénuj s veľkou váhou a do zlyhania. Môžeš sa zraniť, tricepsové tlaky je lepšie cvičiť na opakovania.
- Pozícia lakťov nastavuje obtiažnosť cviku. Ja som sa vždy snažil smerovať lakte dopredu a držať pri hlave (nie úplne s istou vôľou)
One thought on “Tricepsový tlak s jednoručkou”