Push press – výraz

push press cvikAk si dobrý na military presse, tak na push presse budeš ešte lepší, iba musíš mať zvládnutútechniku. Ako začiatočník by si sa mal najprv naučiť military press.

Push press je cvik zameraný na zdvihnutie veľkej váhy nad hlavu. Radi ho cvičia strongmani. Pomáha im pri disciplínach ako sú zdvíhanie klády nad hlavu , “circus dumbell” t.j. s veľkou jednoručkou chcú dostať nad hlavu čo najviac krát. Vzpieračom tento cvik pomáha, ak činku premiestnia na ramená a chcú ju vyraziť. Push press sa volá aj výraz s činkou v stoji.

Ako zvládnuť push-press ?

Najprv musíš činku premiestniť od zeme na ramená. Technika premiestnenia je kapitola sama o sebe, teraz sa tomu nebudem venovať. Keď máš činku premiestnenú, tak urobíš drep. Hĺbka nejako nehrá rolu, pokiaľ neplánuješ cvičiť dva cviky naraz: drep a výraz. Ja robím plytký štvrť-drep. Dynamika a rýchlosť drepu určuje, koľko vlastne hore vyhodíš, lebo ramená sú samozrejme slabšie ako nohy a vlastne Nohy (drep)  potrebuješ  na rozjazd činky. Samozrejme sa zapoja aj lýtka.

Push press cvik

takto nejako by mal push press vyzerať

 Mojich pár tipov k push pressu.

  • Push press môžeš vykonávať miesto military pressu. Je to v podstate ten istý cvik.
  • Push press vykonávam s vyššou váhou ako zdvihnem na military press , no tento cvik idem zriedka, pretože je náročný na ramená aj cns, ale dokáže ťa posunúť ďalej.
  •  Ak by si robil push-press každé jedno opakovanie s premiestnením- hlbokým drepom, výraz  ak sa postavíš  na špičky, vtedy precvičíš celé telo. Premiestnením precvičíš chrbát, biceps ,hamstringy, drepom nohy, výrazom ramená aj prsia a triceps trochu, a keď sa postavíš na špičky aj lýtka, čiže celé telo je v akcii.
push press výraz

takto to je so zapojením lýtok pri rozbehu činky od ramien – stredný obrázok

Pred push press cvikom sa dobre rozcvič, napríklad pár sériami military pressu, v ktorých budeš zvyšovať váhu na 90% (váha zavisí od tréningového rozpisu).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.