Tricepsové extenzie kick-back

tricepsové extenzie s jednoručkouKick back je už iba taký doplnkový cvik. Zaraďujem ho s ľahkou váhou, nič nehrotím. Objavil som dve  veľké výhody: nezaťažuje kĺby a je dobrý ako aktive recovery, čiže napomáha regenerácii svalu .

Prevedenie tricepsových extenzií s jednoručkou je takéto: ak mám k dispozícii lavičku, použijem ju na podopretie. Ak v pravej ruke držím jednoručku, tak na lavičku si kľaknem ľavou nohou, pri výmene rúk, je to potom naopak..Pohľad mi smeruje dopredu, hornú časť ruky nadlaktie si zafixujem. V jednej polohe môžem ruku dať úplne pri tele.

Dôležité je, aby počas cviku nadlaktie malo rovnakú polohu buď rovnobežne s telom, alebo rovnobežne s podlahou. Predlaktie s jednoručkou smeruje kolmo k zemi  činku držím kladivovým úchopom , pohyb začína odspodu a až kým ruku úplne nevystriem dozadu. Preto sa to volá tricepsové extenzie.

kickback s jednoručkou arnold

Moje tipy pre tricepsové extenzie alebo kick-back

  • Pre cvik nepotrebuješ lavičku, stačí sa ohnúť dopredu a kick-back vykonávať tak. Avšak s lavičkou to robím ľahšie a aj techniku cviku mám lepšiu.
  • Pre šetrenie času je lepšie tricepsové extenzie vykonávať v  stoji bez lavičky a s jednoručkami v obidvoch rukách.
  • Kick back je dobrý cvik na konci tréningu na napumpovanie tricepsu, alebo ak máš na triceps svalovicu, tak na rozhýbanie svalovice a urýchlenie regenerácie ako aktive recovery je to veľmi dobré.
  • Rozsah pohybu je dôležitý, veď o tom je vlastne celý tento cvik.
  • Pri cviku nenakladaj zbytočne veľkú váhu. Síce sa nejak nezraníš, ale technika bude zlá. Že si naložil veľkú váhu zistíš, že ruku nevyrovnáš úplne.
  • Nehýb nadlaktím, znižuješ efektivitu cviku. Ak je treba radšej zníž váhu.
  • Jednoručku pri tricepsových extenziách nerozhojdávaj, cvik je tak potom o ničom.

 

tricepsové extenzie s jednoručkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.