Tlaky s jednoručkami na ramená

tlaky s jednoručkami na ramenáMôj obľúbený cvik dobrý na silu a svalový rozvoj ramien. Popíšem ti, ako ho robím ja, plus pridám pár tipov k tomuto cviku na ramená. Na vykonanie cviku potrebuješ jednoručky, najlepšie, kde si môžeš sám naložiť váhu alebo v posilkách majú v rade nastavané odstupňované jednoručky.

Prevedenie tlakov s jednoručkami na ramená  je nasledovné. Sadni sa lavičku, uchop jednoručky tak, aby smerovali rovnobežne s telom, jednoručky zdvíhaš naraz  kladivovým zdvihom na biceps len hornej pozícii jednoručky zdvihneš nad hlavu do vystretých rúk. Jednoručky spúšťaš dole, tak, aby osa jednoručky bola za rovno uchom alebo trošku nižšie. Vtedy pohyb zastavíš a začneš vykonávať pohyb smerom hore. Práve si sa naučil tlaky si jednoručkami na ramená.

tlaky s jednoručkami na ramená

Pohľad smeruješ pred seba a nohy daj tak, aby si mal dobrú stabilitu

Mojich pár tipov pre tlaky s jednoručkami

  • Ked máš naloženú veľkú váhu, je u mňa najväčší problém jednoručku premiestniť, teda dostať zo zeme pri hlavu, ľudovo sa tomu hovorí nahodiť na ramená. Vtedy príde sparing a podá mi jednoručku, pretože cvičím často sám a nemá mi kdo podať používam tlaky jednoručiek v stoji .Ak stojíš  jednoručky ľahšie nahodíš na ramená ako keď sedíš.
  • Pri tréningu nepoužívam operadlo, t.j. chrbát o nič neopieram. S operadlom je to ľahšie a zdvihneš viac, no ja radšej cvičím bez operadla aj keď cvičím v sede, zapája sa tak viac svalov. Ak by si cvičil stále jednoručky a bol opretý o operadlo a moto by ťa kamoš vyzval že pod bez operadla budeš slabší.
  • Tento cvik nemusíš vykonávať len v sede, môžeš aj v stoji. Cvik je ešte účinnejší ako v sede.
  • Ak sa nakláňaš dozadu, tak je váha príliš veľká aby si to vytlačil, zapájaš prsné svaly. Radšej zlož kotúčik dole a rob to poriadne.
  • Ramená sú citlivé miesto pre mnoho ľudí už ucítilo bolesť v rameni. Nepodceňuj rozcvičku, ak nemáš tak malé jednoručky na rozcvičenie, rozcvič sa s veľkou činkou.
  • Jednoručky môžeš držať s dlaňami k sebe alebo dlaňami do predu.
  • Cvik je dosť podobný military pressu, takže ho môžeš nahradiť tlakmi s jednoručkami. Rozdiel pre svaly je ten, že pri military presse zaberajú viac predné deltoidy a pri tlakoch s jednoručkami stredné deltoidy.

One thought on “Tlaky s jednoručkami na ramená

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.