Rumunský mŕtvy ťah

rumunsky mrtvy ťahNazýva sa aj mŕtvy ťah s natiahnutými nohami. To je malá nápoveda k prevedeniu cviku. Tento cvik patrí k najlepším na hamstringy, napríklad v mojej domácej posilke nemáme žiadny stroj na zakopačky (a keby aj máme, tak by som na ňom necvičil).

Najlepšie na ňom je, že nielen že precvičíš hamstringy, ale rovno viac než polovicu svalov tela. Výborne sa hodí do tréningov celého tela . (Celý chrbát, brucho, ruky a už spomínané hamstringy).

Prevedenie cviku je podobné ako prevedenie  mŕtveho ťahu. Rumunský mŕtvy ťah sa líši len v tom, že nohy nekrčím do drepu ako pri klasickom mŕtvom ťahu, ale mám ich narovnané. Tak veľa práce vykonávajú hamstringy a spodný chrbát. Tieto dve partie sú namáhané ešte viac ako pri klasickom mŕtvom ťahu, pretože ak máš vystreté nohy, tak aby si uchopil činku a musíš sa viac zohnúť v chrbte. Preto je spodný chrbát viac namáhaný pri rumunskom ťahu, ako pri klasickom prevedení. Pri mŕtvom ťahu s natiahnutými nohami je veľmi dôležitá technika, aby si mal vystretý chrbát a pohľad smeroval dopredu, nie do zeme.

rumunsky mrtvy ťah

Pozri, takto je správne ako to robí ona..

 

Pár mojich tipov k mŕtvemu ťahu s natiahnutými nohami

Nízka záťaž nie je na škodu. Pri takomto prevedení mŕtveho ťahu vysoká zaťaž nie je vhodná. Určite nie bez predchádzajúcich tréningov s rumunským štýlom.

Môžeš používať jednoručky. Síce neviem k čomu to je dobré, ale budiš. Možno svalstvo tela bude lepšie vybalancované.

Snaž sa dýchať plynulo: vydých, ak zdvíhaš hore činku a nádych, keď ju púšťaš dolu.

Rumunský mŕtvy ťah zaraďuje až ťažkých drepoch, ak  plánujem ťažké drepy, tak rumunský mŕtvy ťah by ma vyčerpal.. pri ľahkých drepoch alebo cvikoch na nohy je to jedno.

Opasok nepoužívam, ale ja som ja a ty si ty, takže si ho môžeš kľudne dať.

Uchop činky používam striedavý, alebo aj nadhmat a podhmat. Záleží, čo je slabina pri mŕtvom ťahu.

Rumunský mŕtvy ťah nevykonávaj trhom, môžeš si natiahnuť hamstringy, alebo rýchle spúšťanie so stopkou tesne nad zemou. Plynulo je dobrá voľba pokial začínaš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.