Bulharský silovo objemový tréning

bulharský tréningTréning je vhodný použiť ako obmenu – šok pre telo. Rozpis tréningu je podobný ako u tréningu Push Pull. Tréning používali Bulharský silový športovci a vlastne je to tréning z Balkánu. Hlavné je, že s ním dosahujú výsledky začiatočníci aj pokročilí.

Bulharský tréningový rozpis rozdeľuje tréningy nad Deň A a Deň B a tieto tréningové dni sa striedajú buď v schéme 2+1 alebo 1+1, ak by bol tréning príliš náročný.

Tréningová schéma bulharského tréningu je nasledovná:

hlboký drepTréning A 
drepy 8 x 3 (série x opak.)
military press 8 x 3
francouzský tlak  8 x 3

Tréning B 
tlaky na šikmej lavičke 8 x 3
mrtvý ťah 8 x 3
bicepsový zdvih s ez-činkou 8 x 3

 

 

Tréningové váhy sa počítaju z maxima pre jedno opakovanie :

1. týždeň – Váha 70 % z maxima pre jedno opakovanie
2. týždeň – Váha 75 % z maxima pre jedno opakovanie
3. týždeň – Váha 80 % z maxima pre jedno opakovanie
4. týždeň – Váha 85 % z maxima pre jedno opakovanie

Doplnkové cviky v tréningu podla chuti a odporúčam na partie, ktoré si v tréningu nešiel napríklad brucho.V dni A by som mohol zaradiť hrazdu alebo sťahovanie kladky na chrbát. Dni B by to mohli byť výpady s činkou.

Bulharská metóda sa nikdy netrénuje do zlyhania. Zlyhanie je špatné, narušuje regeneráciu. Treba si uvedomiť, že 3-4 cvičíš viac kĺbové cviky.

Tajomstvom tréningu z Bulharska je, že používa viac kĺbové základné cviky, ktoré keď cvičíš, pôsobia na celé telo. Hormonálna odozva pri viac klbových cvikoch je silná.

K tréningu pristúpili aj Bulharskí vedci. Tí skúmali uvoľňovanie testoterónu a iných hormónov pri jednotlivých cvikoch. Zistili, že najviac takýchto rastových hormónov ľudské telo vyplaví ak je namáhané silovými cvikmi, najlepšie s ktorými sa váha nejako pohybuje v priestore, najlepšie cviky sú drepy, výpady, kluky na bradlách, hrazda.

Bulharský silový tréning

Za komačnov Bulhari boli dobrý vo vzpieraní

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.