Tuniak náš každodenný – recenzie konzerv

Ak konzerva s tuniakom patrí do vašeho jedálničku ,bude vás zaujímať moja recenzia otom ktorá je najlepšia, v recenziách budem hodnotiť chuť,formu,cenu,a prevedenie.

Čo som hodnotil ?

Tuniaky z rôznych obchodov napr Tesco,Kaufland,Lidl,jednota pretože každý z predajcov má v ponuke trošku iné prevedenie. Najčastejšie je zastúpená drť vo  vlastnej šťave (nie priliš chutná),dalej sú tu chuťovo lepšie v slnečnicovom oleji,olivovom oleji,alebo rajčinovom pretlaku apod.. Najväčší rozdiel je či dostante drť kúsky alebo tak nejak celé pláty.

Chuť sa dá upraviť napríklad spravíte si pomázanku.

Cena sa upraviť nedá v podstate ak sa dostanete pod 10€/kg tak sa to oplatí.Tuniak už skôr patrí asi medzi delikatesy…ešte nedávno to tak nebolo.

Atribúty budem to hodnotiť bodovo 1-10 s tým že 10 je najviac 

edit: postupom času budem sem pridávať hodnotenia dalších tuniakov.

Možno vás budú zaujímať TOP potraviny bohaté na bielkoviny tuniak k nim samozrejme patrí !

 

GOLD Tuniakova drť

Klasická tuniaková drť z Tesca  185g/130g by malo byť “mäsa” , nutno podtknúť že tam neboli zbytky šupín koží ,kostí čo je dobre. body:  5/10

Chuť je taká zvlaštná prvú lyžiču máte chuť vypluť  najprv čistý otras potom nejak s chlebom to už ide.. najlepšie je ho hodiť do pomázanky tam je dobrý. body:  3/10

Cena sa pohybovala cca 0.99€ čiže taký normál  za drť.  body:  6/10

celkovo  získal 14/30 bodov 

Dal by som ešte mínus 2 body dole za konzervu lebo sa nedá otvoriť sama ale treba k tomu otvárač na konzervy. Takže ak ste nekde na cestách to môže byť problém..

 

Isabel tuniak v rajčinovom náleve

Takt toto je skutočná delikatesa. Konzistencia je taká že sú tam drvené kúsky tuniaka ale nie príliš malé ako tomu je klasickej drti ale také kúsky ktoré sú časti mäsa celkovo je to okej. Dostupný je aj v iných verziách 3x 80g konzervy alebo 1x160g potom je ešte maxi verzia 500g (tá je za odmenu) Ja som mal konkrétne 160g /104g mäsa.

Konzistencia dobrá žiadne sklamanie nehrozí v podobe žiadny tuniak iba nálev všetkého je akurát . získava 7/10 bodov

Chuť parádička , tohto tuniaka môžem jesť každý deň dal by som mu 10 bodov z 10tich ale tak dám menej keby náhodu priebehu života nájdem niečo lepšie. 9/10 bodov

Cena sa pohybuje aj 3-4€ za 3x80g kozervičky , konkrétne táto 160g verzia stála v Jednote 1.6€ čo je docela dosť ak to prerátate na to koľko bielkovín dostanete preto dostane len 5/10 bodov

Celkovo získal 21/30 bodov  čo je už celkom dobré hodnotenie ,Aj ked názov “Isabel” je jak z Argentínskej telenovely je to naozaj TOP, najviac získal na chuti – je naozaj dobrý ale stratil na cene je z tých drahších. Ak naberačovi svalov chcete dať darček kúpte 2-3 kúsky – poteší sa.

 

Giana tuniakový šalát v konzerve (Oranžový)

Ide o tuniaka v konzerve spolu s nakrájanými ratlinnými zložkami , paradajky,paprika,cibuľa,kukurica.Tuniakové kúsky sú celé žiadna drť a v primeranom množštve. Rastlinné zložky sú chutné rovnako aj nálev spolu chutia výborne. Ocenenie 1€ -1,2€ je výhodné ocenenie nad 1,5€ už je drahšie.

Konzistencia dobrá  pomer je fajn na chuť no však športovci ktorý chcú čisto bielkoviny tak by mali kúpiť zeleného tuniak Giana so žltým prúžkom v rastlinom náleve je TOP.  7/10 bodov

Chuť – fajn myslím že je to TOP 5 s tuniakov  lepší je len Isabel,Calvo , dá sa jesť bez chleba. 8/10 bodov

Cena je fajn okolo 1€- 1,2€ za vyššiu cenu už vzhľadom na obsah rastlinných zložiek sa oplatia možno iné značky Lumarkt a pod.. 8/10 bodov

 

Giana tuniak v rastlinnom oleji (Zelený so žltým pásikom)

Tak tento tuniak je skutočne dobrou voľbu , ako môžete vidieť na fotkách za svoje peniaze dostanete konzervu s celými kusmi tuniaka “mäsko”vyzerá dobre a chutí výborne rastlinného oleju je tam akurať spolu sú chuťovo dobre zladené.

Konzistencia- v konzerve je kvalitný tuniak ničím nešidený,  topka pre svalovú výživu 10/10 bodov.

Chuť – je dobrá rastlinný olej chutí spolu s tuniakom fajn rovnako dobre ako drahšie značky (Isabel,Calvo v rastlinnom oleji) 8/10 bodov

Cena  je dobrá oplatí sa kupovať za cenu 1€-1,3€  najdrahšie čo som ho videl bolo s cenou 1,86€.

Lumarkt tuniak v slnečnicovom oleji

Možno ste tento produkt prehliadli , to je chyba tuniak v konzerve od Lumarktu je dobrý produkt ja som so ho objednal cez net z GymBeam  cena v tom čase 1.95€ za balenie tj za tri konzervy po 80g. Testoval som aj rajčinovom náleve ale v slnečnicovom chutil lepšie. Lumarkt je Slovenská firma čo je možno plus.

Konzistencia je na dobrej úrovni , konzerve je primerané množstvo oleja, len je olej v spodnej časti v konzervi to je  celý rozdieľ..

Chuť fajn v rastlinnom – slnečnicovom náleve je taká ako u Isabel,Calvo no tie sú drahšie o 30% , chuť rajčinového nálevu nieje zasa taká dobrá , vo vlastnej šťave som netestoval.

Cena určite môžem odporučiť  cena 1.95€ pod 2€ je asi TOP čo sa dá zohnať , 3x80g konzervy idú 2,5€-4,2€ a kvalitou je to to isté.

 

 

 

 

 

One thought on “Tuniak náš každodenný – recenzie konzerv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.